Dev Yatırım İçin Mimar Emre Arolat’la Görüştüler

  8 sene önce yazıldı. Yazar:
  Abone Ol :  

  Folkart Yapı, ‘Basmane Çukuru’ olarak bilinen Dünya Ticaret Merkezi arsasının yerinde izmir’in gurur duyacağı, kültür, sanat ve eğlencenin kalbinin atacağı dev yatırım için kolları sıvadı.

  İZMİR’de Dünya Ticaret Merekezi için 1999’da temeli atılan, ancak o günden bu yana tek bir çivi bile çakılmayan, kamuoyunda ‘Basmane Çukuru’ olarak bilinen inşaat alanının ihalesini kazanan konsorsiyum dev yatırım için kolları sıvadı.

  İLK GÖRÜŞME YAPILDI

  İhalenin ardından konsorsiyum adına açıklamayı yapan ve proje ve inşa sürecine İzmirlileri dahil edeceklerini belirten Folkart Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Sancak, proje için ilk görüşmenin ünlü mimar Emre Arolat ile yapıldığını söyledi.  İhalenin ardından konsorsiyum adına açıklama yapan Folkart Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Sancak “İzmir’in merkezinde yer alacak bu proje için kentin sahiplerinin görüş ve destekleri çok önemli.

  640x360_2f23ee3b-48d7-434b-838d-e8b0c471843e

  İzmir gibi büyük kentlerin bu anlamda karma projelere çok ihtiyacı var. Proje bittikten sonra insanların sadece görmek için bile gidecekleri bir varış noktası haline geleceğini düşünüyorum. Umarım hepimizin gurur duyacağı bir projeyi ortaya çıkartırız” dedi.

  Mesut Sancak konu ile ilgili yaptığı açıklamada “Amacımız İzmir yararına, tüm İzmirlilerin gurur duyacağı, kültür, sanat, eğlencenin kalbinin atacağı bir cazibe merkezi oluşturmak.

  Etiketler:
  Kategori:
  Haber

  Cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Mimari Medya