Yazarlık Başvurusu

Görev tanımı: Mimari Haberler – Tasarım – Sanat – Makale ve belirlediğimiz/belirlediğiniz kategorilerde fikir ve haber yazıları yazmak.

Aranan nitelikler: Bilgi birikimi, yazı dilinde akıcılık, özgünlük, kritik düşünme ve analiz yeteneği, sorunları irdeleyerek çözüm üretebilme ve çalışma prensiplerimize uyarak özenli yazı teslimi yapmak. Günlük trend konular ile ilgili yazan adaylar öncelikli olarak kabul edilecektir.

Katılımcı Yazarlık şartı: Ayda en az 1 yazı teslim etmek.
 • Günde 10000 lerce kişinin ziyaret ettiği mimarimedya.com da yazarlar kategorisinin katılımcı yazarlar bölümünde isminize yer verilir.
Kadrolu Yazarlık şartı: Ayda en az 3 yazı teslim etmek.
 • Günde 10000 lerce kişinin ziyaret ettiği mimarimedya.com da yazarlar kategorisinin kadrolu yazarlar bölümünde isminize yer verilir.
 • Mimarlık firması sahibiyseniz, projeleriniz hakkında ayda 1 tane proje tanıtımı içeren yazı (yazı içeriği link içeremez) yayımlayabilirsiniz. (bu ayrıcalık her ay aynı içeriğin yayımlanması olarak kullanılamaz)
 • Yazarlar kategorisinden isminizin yanında 1 adet bağlantıya (sosyal hesaplardan hariç sitenize yada bloğunuza) izin verilir.
 • Ücretsiz @mimarimedya.com mail adresine sahip olursunuz. Lütfen BKZ. Mimari Medya Mail Program Politikaları

Başvuru için gerekli dosyalar:

▪ CV veya Özgeçmiş (pdf,txt,doc,docx)
▪ Yazar fotoğrafı (jpg, jpeg, png, gif)
▪ Kısa biyografi (pdf,txt,doc,docx)
▪ Bir örnek yazı (txt,doc,docx)

  Adınız, Soyadınız (gerekli)

  E-postanız (gerekli)

  Uzmanlık alanınız (gerekli)

  Uzmanlık Alanınız Hakkında Bir Kısa Açıklama Girin (gerekli)

  CV veya Özgeçmiş (Uzantılar: pdf,txt,doc,docx) Limit: 10 Mb (gerekli)

  Yazar fotoğrafı (Uzantılar: jpg, jpeg, png, gif) Limit: 5 Mb (gerekli)

  Kısa biyografi (Uzantılar: pdf,txt,doc,docx) Limit: 10 Mb (gerekli)

  Bir örnek yazı Tercih : (Word) (Uzantılar: doc,docx,txt) Limit: 10 Mb (gerekli)

  Önemli bilgi: Aday kabul edilirse başvuruda gönderdiği örnek yazı yayına girecektir. Dolayısıyla örnek yazıların en az 300 kelime ve aşağıdaki 2018 Yayın Dönemi kategorilerinden birine uygun olması, imla ve noktalama konusunda hatasız olması beklenmektedir. Blog, güncel tarzında, belli bir konusu, odağı ve ana fikri olmayan örnek yazıları başvuruda dikkate alamıyoruz. Lütfen başvuru yapmadan önce Çalışma Prensipleri ve Yazar Rehberi‘ni okuyunuz ve buna uygun bir şekilde başvuru yapınız.

  Başvuru irtibat: Başvurunuzu, yukarıda istenen dosyaları eksiksiz olarak info@mimarimedya.com adresine “Yazarlık başvurusu” konu başlığıyla yada yukarıdaki form aracılığıyla iletiniz. Başvurulara yanıt verilmesi 1 hafta sürebilmektedir.

  Yazarlık Sözleşmesi: Mimar Medya’ya kabul edilen her yazar, Yazarlık Sözleşmesi’ni okuyup kabul etmiş sayılır. Bu sözleşmeye göre yazarlar, site kullanıcısı olup siteye içerik sağlayan üyelerdir. Herhangi bir ücret ödenmemektedir. Başvuru yapacak yazar adayı, bu sözleşmeyi kabul etmiş sayılır, bir hak iddia edemez.

  Taahhüt: Mimari Medya’ya yazarlık başvurusu yapan her adayın, Mimari Medya Yazar Kullanıcı Sözleşmesi, Yayın İlkeleri, Hukuki Şartları, Telif Hakları ve Kopyalama Kuralları ve Çalışma Prensipleri‘ni okuyup anlaması beklenir. Yazarlık başvurusunda bulunan adaylar, tüm bu kural ve koşullara uymayı taahhüt etmiş sayılır.

  Başvurudan önce: Başvuru mailiniz de dahil olmak üzere teslim ettiğiniz yazılarda imla ve noktalama hataları bulunmadığından emin olunuz. Başvuru için tarafımıza göndereceğiniz örnek yazılarınızı Çalışma Prensiplerimize ve Yazar Rehberi‘mize uygun olarak düzenleyiniz. Aksi halde eksik ve yetersiz başvurulara geri dönüş yapılmayacaktır.

  Mimarimedya.com 2018 yayın dönemi kategorileri

  • Mimari Haberler
  • Tasarım
  • Sanat
  • Makale
  • Röportajlar

  Yazarlık başvurusu yapmadan önce dikkat edilmesi gereken noktalar

  ▪ Yazarlık pozisyonunda başvuru için gönderilen bilgi ve örnek yazılarda imla ve noktalama hatası bulunan veya eksik dosya gönderenlerin başvuruları dikkate alınmayacaktır. Word programı yardımıyla yazım hatalarınızı eksiksiz olarak düzelttikten sonra örnek yazılarınızı ve biyografinizi göndermenizi rica ederiz. (Not: Bilgisayarınızda Microsoft Word programı bulunmuyorsa Microsoft One Drive‘a giriş yaparak ücretsiz Word programı ile hatalarınızı düzeltebilirsiniz.)

  ▪ Başvuru yaparken lütfen hangi kategorilerde yazmak istediğinizi de belirtiniz. Yazarlık yapılacak kategorilerin, yazar adayının aldığı eğitimle doğru orantılı olması beklenmektedir. Birden çok kategoride yazı teslimi yapabilirsiniz.

  ▪ Başvuru için gönderilecek yazar adayının fotoğrafı, yayınlanacak derecede iyi kalitede olmalıdır. Vesikalık fotoğraf kabul edemiyoruz.

  ▪ İstediğimiz örnek yazı, yukarıda belirttiğimiz yazı kategorilerine, görev tanımına ve yazarda aradığımız niteliklere uygun olmalıdır. Belli bir konusu, odağı ve ana fikri olmayan yazıları ve bu nitelikteki başvuruları değerlendirmeye almıyoruz.

  ▪ Başvuru yapmadan önce Çalışma Prensipleri ve Yazar Rehberi‘ni mutlaka okumanızı rica ediyoruz. Yayın prensiplerimize uygun olarak biyografinizi ve örnek yazınızı beklediğimiz kaliteye uygun hale getirebilirsiniz.

  ▪ Telefon veya sosyal medya aracılığıyla yazarlık başvurusu kabul etmiyoruz.

  Sıkça Sorulan Sorular

  Soru: Yazarlara herhangi bir ücret ödüyor musunuz?

  Hayır. Mimari Medya’nın yazarları, yasal olarak site kullanıcısı (içerik sağlayıcı) statüsünde değerlendirilmektedirler. Bir internet kullanıcısı, forum vb portalları nasıl bilgi paylaşımı amacıyla kullanıyorsa, Mimari Medya da aynı statüde değerlendirilmektedir.

  Soru: Önceden başka mecralarda yayınlanmış yazılarımın Mimar Medya’da yayınlanmasını istiyorum. Bu mümkün mü?

  Mimari Medya’nin özgünlüğünün korunması açısından, önceden başka dijital mecralarda yayınlanmış yazıları kesinlikle yayınlamıyoruz fakat yeniden düzenlenmiş kapsamlı içeriklerle ilgili editöre danışmanızı rica ederiz.


  Mimari Medya