Mimari Villa Projeleri ve Villa Planı

  6 yıl önce yazıldı. Yazar:
  Abone Ol :  

  Sizler için internet de gözümüze çarpan en güzel mimari villa projelerine baktık ve en iyi 10 tanesini sizler için derledik. Peki, sizin beğendiğin en güzell villa planı hangisi? Makalemiz de yorumlanızı ve görüşlenirinizi paylaşın. En güzel 1. siz belirleyin.  Yurt dışında en çok satan tasarımlara bir göz atın. Mimari villa projelerinde bazı planların  rezonansa eğilimli olduğunu görmekteyiz. Villa planına baktığımızda karışık malzemeler dış cephelerin çoğunu süslemekte. İçeride, geniş mutfaklar ve birinci sınıf ebeveyn yatak odaları ön planda.

  İşte sizin için seçtiğimiz en güzel 10 mimari villa projeleri ve villa planı

  1 – İşte yurt dışında en çok rağbet edilen villa planı.

  Üst üste beşinci yıl boyunca en çok rağbet gören bu villa planı, 2,091 metrekarelik tasarımı ile diğerlerinin önüne geçiyor (aslında iki numaralı villa planının iki katı). Popülerlik teki olası etkenler arasında göze çarpanlar, çekici taş ve çakıl dış kaplama, açılı garaj ve mutfak alanı oldu bizim için. Açık oturma alanında barbekü sunmaktadır.

  Villa planı, çok fazla zaman geçirmek isteyeceğiniz bir evin sıcaklığını ve rahatlığını ve aynı zamanda büyük eğlence ve açık yaşam için eşsiz bir tasarım sunar. Planda iç mekanlarda zengin bir aktivite bulunmaktadır. Gurme mutfak ve yemek salonundan açık alanlara uzanan iki taraflı bir şömineye kadar.

  2 – Bu villa planı biraz tanıdık mı göründü? Evet bu villa planı, yukarıda bahsettiğimizin benzer bir planı tabi en çok beğenilen olunca değişik versiyonlarını da görmek olağan aynı tasarımcının bu villa projesi. Temel farklılıkları arasında, daha fazla alan, ana süitin yanında bir egzersiz odası ve çok yönlü bir konuk çalışma odası / konuk süiti bulunmaktadır.

  Süs köşebentler, ahşap kepenkler, taş ve çakıl dış kaplama. İçerideki sürpriz ise Aile odasından evin arka bahçesine gittiğinizde bir dizi açık alan ile buluşmasıdır. Kat planı tüm iç mekanlarda rahat yaşamak içindir.

  3. Bu tek katlı villa planı, üst kat ve bodrum katındaki bonus alanlar ile genişletilebilir (bodrum planı ve diğer temel seçenekler eklenebilir). Geniş ana oda doğrudan arka taraftaki alana açılır ve bu da en uygun hava koşullarında dışarıda eğlenmek için harikadır.

  Cephesi ve geniş iç tasarıma sahip bu sofistike Güney stili katlı villa planı, hem esnek hem de dramatik. Üç araba garajı,  geniş kır mutfağı, isteğe bağlı 1,535 metrekarelik bir bonus alanı ve isteğe bağlı 2.352 metrekarelik bir bodrum katı bu evi dayanılmaz kılıyor! Bir tepsi tavan, oturma alanı, gömme dolaplar ve zarif bir banyo içeren lüks ana oda da rahatlayın. Bir gömme kilerle donatılmış 14′-3 “x 22′-6” kır tarzı mutfak, aile odasına açılmaktadır. Fransız bir kapı ile, hem salona hem de ana yatak odasından erişilebilir. Zarif yemek odasını dekoratif kare sütun ve tepsi tavanı süslemektedir. İki ve üç kişilik yatak odalarının her birinde gömme dolaplar ve bireysel banyolar bulunmaktadır. Fonksiyonel çamaşırhanenin arkasına gizlenen merdivenler, isteğe bağlı bodrum katına ve gelecekteki bonus alanına erişen merdivenlerdir.

  4 – Modern stilde villa planı. Bu şık tasarım, çağdaş tarzın geniş bir cazibeye sahip olduğunu kanıtladı. Düzen, olağanüstü iç / dış mekan bağlantıları için yan avlu etrafında sarmaktadır. Bir giriş kulesi abartılı görünmeden ev için görsel olarak ilginç bir giriş sağlamaktadır.

  5 – Popüler tek katlı villa planı. 2,525 metrekarelik bu mimari villa tasarımı, dört büyük yatak odası, ev sineması, kahvaltı köşesindeki bir bilgisayar merkezi, telefon ve tabletler için şarj istasyonu sağlar.

  Popüler olan bu tek katlı villa planı, kahvaltı köşesi, büyük oda, ana süit ve hatta ikinci bir yatak odası, içeride, mutfağın atıştırmalık barı dört kişilik oturma düzeni ile sahiplerini eğlendirmek için rahat bir alan sunmaktadır. Cepheye yakın ev sineması / oturma odası, bazı kapıların eklenmesiyle bir ev ofisi olarak da hizmet verebilir. Villa sahipleri, ana süitin cömert banyosunu sevecekler.

  6 – Pinterest’in favorisi villa planı, adatezgahlı mutfağı, ikinci kattaki ana süit ile ilk ondaki tek plan. Sizi eğlendirmek için geniş ve açık bir kat planı bulacağınız bu büyüleyici villanın projesine bir göz atalım. Villa, aile odasındaki şömine ile içinizi ısıtır ve açık havada yemek için özel bir alan sunar. Üst katta yer alan ana süit, lüks ebeveyn banyosu çift lavabo, bahçe küveti, ayrı duş, buz dolabı ve büyük bir gömme dolaba, bir ikinci seçenekte ise, tepsi tavanlara ve Fransız kapılara sahiptir. Tam banyoyu paylaşan üç ek aile odası, ikinci katı tamamlamaktadır.

  7 – Seçkin mahalle cazibesinde bir mimari villa planı. Bu evde bir sürü kullanılabilir dış mekan alanı bulunmaktadır. İçinde, bir mutfak, birinci kat ana süit ve esnek bir çalışma / misafir odası ile tahmin edebileceğinizden daha çağdaş.

  Bu popüler çiftlik evi, 2553 metrekarelik bir kat planında yaşam sunmaktadır. 4 yatak odası, 3 banyo ve üst kattaki yatak odalarına açılan bir balkonlu salon, kahvaltı alanı içeren bir ada tezgahlı mutfak, ayrı yemek odası, ana süit ve ana katta konuk odası, garaj ile çamaşırhane arasında iki katlı büyük bir oda bulunmaktadır. Mutfak, bir kiler odası ve garaj üzerindeki bölüm gelecekteki bir dinlenme odası için alan sunmaktadır.

  8 – Ev ofisli villa planı, taş dış kaplama ve açılı bir garajı ile ön plana çıkmaktadır. Ofis, büyğk odaya açılır ve bu mekan ile ana toplantı odası arasında daha fazla etkileşime olanak tanır. Kullanışlı yerleşikler, ev boyunca etkileyici bir ayrıntı düzeyi ekler.

  Bölünmüş plan, garajın arkasındaki ana süit için gizlilik sağlar. Büyük oda, yerleşik açık şömineli geniş bir barbekü sunar. Olanaklar arasında bir ev ofisi, gömme dolap ve çamaşırhane bulunmaktadır.

  9 – Villa planı giriş seviyesi villa alıcıları için cazip bir seçenek. Bölünmüş yatak odası düzeni, ortadaki açık toplama alanları sayesinde ana süitin mahremiyetini korunur. Büyük bir duş, ana banyoda çağdaş bir dokunuş oluşturmaktadır. Villa planı, 3 yatak odası, merkezde, iyi havalarda evi genişleten açık havaya açılan mutfak bulunmaktadır. Atıştırmalık büfesi, rahat yemekler için alan sağlar ve özel akşam yemekleri için zarif ışıklı yemek odası ayrı bir hava katmaktadır. Garajın üzerindeki bir bonus oda ise genişlemeyi mümkün kılar.

  10 – Küçük ama çekici villa planı. Listedeki en küçük plan, bu 1,492 metre karedir, diğerlerinden farklıdır – mutfak, büyük odaya daha az açıktır ve dış kısım, diğerlerinde bulunan taş cepheden yoksundur, ancak temel bölünmüş yatak odası düzeni aslında diğerlerine oldukça benzer. Mutfak / yemek alanı özel açık oturma alanı sağlar. Salon şöminesinin arkasına isteğe bağlı bir merdiven bodrum veya çatı monte edilebilir.

  Kategori:
  Tasarımlar

  Cevap yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Mimari Medya