Bir Mikro Eviniz Olsun İster miydiniz?

  5 sene önce yazıldı. Yazar:

  Her insanın hayalinde olmasını istediği bir evi vardır. Finli tasarımcı Robin Falck’da bir ev hayal etti ve bunu hayata geçirdi. Mikro Ev anlamına gelen Tiny House’u tasarlayan Robin Falck, bu hayalini Finlandiya’nın kırsal bir bölgesinde gerçeğe dönüştürdü.

  Tasarımcı Robin Falck tarafından tasarımı yapılan ve yeşillikler tam ortasına inşa edilen, Mikro Ev olan ‘Nido’, hem işlevsel, hem yaratıcı, hem de sürdürülebilir odaklı olması dikkat çekiyor. Finlandiya’da bulunan bir göle bakan arazide konumlanmış olan ev, minimal görünümü ile içinde bulunduğu doğaya saygı gösteriyor.

  Tasarımcı Robin Falck hiç bir izin almaya gerek olmadan yapacağı küçük bir ev istiyordu ve bunun üzerine yoğunlaşarak bunu tasarladı ve bunu hayata geçirdi. Finlandiya’da sadece nerede yapılacağına bağlı olarak 9 ile 12 metrekare aralığında olan yapılar için hiçbir izin almaya gerek olmuyor.

  Tasarımcı Robin Falck öncelikle aklında tasarladığı fikirleri taslak olarak hazırladı ve bir mimardan yardım alarak projeyi tamamladı. Küçük evin inşaatı, 2010 yılının yaz ayında başladı ve Tiny house sadece bir kaç hafta gibi kısa bir zaman içinde tamamlandı.

  Robin Falck’in tasarımı 2 katlı olan Mikro Evin malzemeleri geri dönüşümü olan malzemelerden seçilmiş. Küçük evin göle bakan pencereleri oldukça büyük. Bu da evin içine bolca gün ışığının girmesini sağlıyor.

  Robin Falck’ın İtalyan’ca da kuş yuvası anlamında olan “Nido” olarak isimlendirmiş olduğu bu küçük ev 10.500 $ mal olmuş.

  Kategori:
  Tasarımlar

  Cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir