Bir Kafe & Restoran Mekanı İç Mekan Tasarımı

  10 yıl önce yazıldı. Yazar:
  Abone Ol :  

  İç mekan tasarımlarında en fazla önem verilen şeyin tıpkı mekan tasarımlarında da olduğu gibi dikkat çekicilik ve farkındalık uyandırıp-uyandırmadığıdır.

  Çin’de bulunan bu kafe tasarımı tam anlamıyla bu farkındalığı biraz yakalamış gibi görünse de, kullanılan tanıdık malzemeler ile göze yabancı gelmeyen yönleri de bulunuyor.

  Özellikle kütüklerin asimetrik kesimi ve yerdeki parke malzemesiyle benzeşmesiyle oluşan uyum başarılı.Oturma gruplarının (yeşil) asimetrik yükseklikleri , düğmeli dokusu, tavan aydınlatması ve tavan dekoru da farkındalık oluşturan diğer başarılı etmenler..

  Dikkatimi çeken önemli noktalardan birisi de , neredeyse hiç bir duvarın boş geçilmemesi..Her tarafta tasarım ürünler ve tasarımcının dokunuşları dikkat çekiyor.

  Böyle bir mekanda beni en fazla ürküten şeyin benzer kökenli malzemelerdeki dokuların benzeşmeme veya sevişmeme ihtimalidir.Çünkü buradaki gibi eğer tutarsa patlayıp harika bir iş çıkar, benzeşmesse de tüm ince detayların önüne geçebilecek şiddetteki bu detay tüm tasarımı kötü algısıyla karşılar..

  Ben iyi bir tasarımı güzel render açısı / güzel pozlanan fotoğraf ve güzel aksesuarlar-dış faktörlerin göstereceğine inanıyorum.O kadar farkettiriyor ki gerçekten örneğin yukarıdaki bar depolama alanı raflarının boş , tezgahın üzerinde hiç bir şeyin olmadığını düşünecek olursak aynı etkiyi sağlamayacağını size temin ederim.

  Yukarıdaki fotoğrafta da ahşabın cam ile ne kadar uyumlu olabildiğinin örneği timsali..Genel anlamda hakim olan tonların birbiriyle de uyum içerisinde örtüşmesi projeyi başarılı kılan şeylerden sadece biri ama mobilyaların ve doğramaların tercihleri de bu başarıyı kuvvetlendiriyor.

  Kategori:
  Tasarımlar

  Cevap yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Mimari Medya