Araba Park Evi

  10 yıl önce yazıldı. Yazar:
  Abone Ol :  

  Anonymous-projects tarafından projelendirilen bu villa arazi meyilinden ne derece faydalanılabileceğini gösteren oldukça başarılı bir örnek olarak hemen dikkatimi çekmeyi başardı.

  Eğimi fayda sağlayıcı kullanmak için arka cephenin tamamen sağır olarak değerlendirilmesi ne derece doğru olmuş bilmiyorum ama çatıya yanaşabilen araba görüntüsü bunu bile göze şirin gösteriyor.

  Şehir manzarasından oldukça başarılı biçimde yararlanılması da projenin bir diğer güzel yönü diyebilirim.İşte tam da bu noktada seyir terasındaki atmosferi hemen iki resim aşağıdaki fotoğraftan bile soluyabiliyoruz.

  İç mekanın yalın ve beyaz görünümü projenin konsept olarak algılanması konusunda da güzel fayda sağlamış.Aydınlatma penceresinin güzel bir persfektif vermesini fotoğrafa da güzel yansıtmışlar doğrusu.Bu yönüyle aydınlatma konusunu sürdürülebilir çözümlere dayandıran bir anlayışı da tebrik etmeli.

  Statik açıdan temel pabuçlarının aynı aksta ve tabanlarının aynı kotta olması gerekliliği bilgisini de bir güzel harcayan bu proje taşıyıcı sistem düzenini de inceleyenlere bir defa daha düşündürüyor.Doğrusu nasıl çözümlemişler İnşaat Mühendisi arkadaşlardan bu konuda yorum bekliyorum.Projeyle ilgili sizin de eklemek istedikleriniz olursa yorumlarınızla renklendirebilirsiniz.

  Kategori:
  Tasarımlar

  tarafından yorumlandı Araba Park Evi

  • gayet başarılı bir proje bence.. oldukaça başarılı iç çözümleri barındırıyo.teşekkürler paylaşım için..

   Simge 13 Ocak 2014 13:42

  Cevap yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Mimari Medya