Yüksek Katlı Yapıların Cephe Temizliği Nasıl Yapılıyor?

5 sene önce yazıldı. Yazar:

 Zaman, işçilik ve para açısından ultra zorlukları barındıran yapım süreçleri ve basında kendilerine sıkça yer bulan yüksek yapıların rutin aralıklarla cephe temizliği yapılmadığı zaman bulunduğu bölgeye kattığı değerin en az üç misli kötü bir imaj verebileceğini tahmin etmek zor olmasa gerek!

Mimarlık ”yaptım oldu!” denilebilecek bir meslek değildir.Hiç bir zaman da olmamıştır.Çünkü bir yapıyı tasarlamakla o yapının ileride yaşayabileceği tüm olası sıkıntıları ve kullanıcı şikayetlerini değerlendirerek yeni tasarımlarında bu dipnotları kullanması gerekir mimarların..

Cephelerin nasıl temizleneceği , kimler tarafından hangi aralıklarla yapılacağı ve ne kadara malolacağı gibi konuların zamanında düşünülmesi gerekmektedir.İşte konuyla alakalı Dünyanın en yüksek yapılarının temizleniş videolarını aşağıda izleyebilirsiniz.

Kategori:
Makale

tarafından yorumlandı Yüksek Katlı Yapıların Cephe Temizliği Nasıl Yapılıyor?

  • projelerin ileride ne gibi sorunlarla karşılaşacağı konusunda mimarların çok iyi araştırmalar yapmaları gerekiyor..Malesef ülkemizde mimarlarımızın pek çoğu yorucu ve kapital odaklı işlere imza atıyor..sonrasını düşünen yok!

    şeyma ercelebi' 29 Kasım 2013 19:39

Cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mimari Medya