Zemin Döşeme Nedir?

  8 ay önce yazıldı. Yazar:
  Abone Ol :  

  Zemin Döşeme Nedir? Zemin Döşemelerin Temizliği Nasıl Yapılır? Zemin Döşemelerde En Son Trendler Yazımızı Sizin İçin Hazırladık.

  Zemin Döşeme Nedir?

  Odanın veya ofisin, dekor kalitesi üzerinde son derece etkili olan zemin döşeme; birçok farklı çeşide ayrılarak uygulanmaktadır. Dıştan bakıldığında basit ve işlevsiz gibi görünse de; bir evin zemin kalitesi o evin genel havası üzerinde oldukça belirleyici olmaktadır. Zemin döşeme çeşitleri, günümüz ev dekorasyonlarının en vazgeçilmez ürünleri arasında yer almaktadır. 

  Isı ve ses yalıtımı gibi işlevsel özelliklere de sahip olan zemin döşeme çeşitleri; renk, yapı ve kalite bakımından kategorize edilerek sınıflandırılmaktadır. Ev dekorasyonun giderek daha önemli hale geldiği günümüz dünyasında, işlevsel ve şık zemin döşemelerinde duyulan ihtiyaç her geçen gün artmaktadır. 

  Zemin döşeme hizmetleri konusunda, alanında öncü olan Zemincim; son kalite ürünleri ve bütçe dostu fiyat politikaları sayesinde, müşterilerinin memnuniyetini kazanmaktadır. Karo Halı, Laminant Parke, Çim Halı, Rulo PVC, Vinil Karo, Kilim ve Halıfleks gibi geniş bir hizmet çeşitliliğine sahip olan Zemincim; nitelikli hizmet politikaları sayesinde her geçen gün daha fazla kişiye ulaşmaktadır. 

  Zemin Döşemelerin Temizliği Nasıl Yapılır?

  Zemin döşemelerin temizliği, pek çok farklı yöntem kullanılarak yapılmaktadır. Söz konusu temizlik yönteminin nasıl bir süreçle ilerleyeceği, zeminin dokusu ve zemin döşemesinin türüne göre değişkenlik göstermektedir. Her bir zemin döşeme türü birbirinden büyük ölçüde farklıdır ve bu döşemelerin kendine has temizleme prosedürleri bulunmaktadır. 

  Zemin döşeme çeşitleri; Laminat Parke, Lamine Parke, Duvardan Duvara Halı, Karo Halı, Çim Halı, PVC Yer Kaplamaları,  Epoksi Yer Kaplamaları, Seramik ve Doğal Taş Yer Kaplamaları olarak sıralanmaktadır. Bu döşeme çeşitlerinin her biri farklı yapılara ve farklı hassasiyet düzeyine sahiptir. Kişilerin, zemin döşeme temizliği esnasında; söz konusu döşemenin türüne ve hassasiyet düzeyine dikkat etmesi gerekmektedir.

  Ahşap yapılı döşemeler, diğer kaplama türlerine nazaran çok daha hassas bir yapı sergilemektedir. Sıvı veya kimyasal ürün teması; ahşap yapılı döşemelerin deforme olmasına yol açmaktadır. Bu nedenle ahşap yapılı döşemelerin temizliği, toksin madde içermeyen doğal temizleyiciler kullanılarak yapılmalıdır. 

  Vinil yapılı döşemelerin temizliği, su bazlı ve seyreltilmiş ürünlerle yapılmaktadır. Vinil karo ve vinil halı döşemeler, şık görünümü ve uzun ömürlü yapıları sayesinde sıklıkla tercih edilmektedir. Ancak pH dengssi olmayan ağır kimyasal içerikli temizleyiciler, vinil yapılı döşemelerin ömrünü kısaltmaktadır. 

  Laminant parke zemin döşemeleri, temizlik açısından en pratik döşeme çeşididir. Sadece ıslak bir bez dâhi parke yapısının temizlenmesine olanak tanımaktadır. Bu noktada dikkat edilmesi gereken asıl faktör; parkenin ıslak bir vaziyette bırakılmaması olmalıdır. Laminant parke temizliğinden sonra kişilerin, ev ortamını havalandırması gerekmektedir. 

  Zemin Döşemelerde En Son Trendler

  Zemin döşeme, bir ev veya ofis ortamının tüm dekoratif süreçlerini tamamlayan ana faktördür. Yalnızca şık ve kaliteli bir zemin üzerine konumlandırılan eşyalar, yeteri kadar modern durmakta ve işlevsel özellik göstermektedir. Söz konusu ortamın zemin nitelikleri, tüm dekorasyon bileşenleri üzerinde belirleyici rol oynamaktadır. 

  Kişilerin arz ve talepleri, zemin döşeme trendleri üzerinde yön verici etki göstermektedir. Değişen ihtiyaç yelpazesi ve dekorasyon fikirlerinin her geçen gün artması, zemin döşeme çeşitlerinin nitelik kazanmasına neden olmaktadır. Yeni sezonda en çok tercih edilen son trend zemin döşeme çeşitleri şu şekilde sıralanmaktadır:

  • Laminant Parke
  • Karo Halı
  • Duvardan Duvara Halı
  • Vinil Karo

  Laminant parke zemin döşeme, kolay temizlenebilmesi ve minimal bir görünüm sunması nedeniyle sıklıkla tercih edilmektedir. Farklı dizayn ve renkleri bulunan karo halı döşemeler ise ofis ortamında ev konforu sağlaması ve dayanıklılığı sayesinde kullanıcılarının beğenisini kazanmaktadır. Vinil karo döşeme ise ısı ve ses yalıtımı gibi işlevsel özellikleri sayesinde trend ürünler arasında yer almaktadır. 

  Kategori:
  Dekorasyon

  Cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Mimari Medya