Yüzen Ev…

  7 yıl önce yazıldı. Yazar:
  Abone Ol :  

  Eğer hayallerinizde bir teknede yaşamak varsa bu tekne tam size göre. Çünkü bu tekne bir ev düzeninde tasarlanmış. Öyle ki güneş enerjisi bile olan WaterNest 100 adındaki yüzen ev geri dönüşümlü malzemeler kullanılarak tasarlanmış.

  Bu yüzen ev İtalyan mimar Giancarlo Zema tarafından İngiliz EcoFloLife firması için tasarlanmış. Tekne içinde elektrikle çalışabilecek tüm eşyalar tüm elektriğini güneş enerjisinden alıyor ve çevre dostu olan yüzen ev WaterNest 100, böylece iinde yaşayacak olan insanların tüm ihtiyaçlarını karşılayabiliyor. Tekne 12 metre çapında ve 4 metre yüksekliğinde. Ayrıca sahip olduğu yaşam alanı 100 metrekare.

  Yüzen evin çatısı ahşaptan yapılmış ve bu ahşap çatı üzerinde, banyo ile mutfak tepe ışıklıkları ve enerji ihtiyacını karşılayan 4 kWp üretim kapasitesine sahip olan amorf fotovoltaik paneller bulunmakta.

  Yüzen ev tamamı ile geri dönüşümlü özelliğe sahip olan lamine ahşap ile yine geri dönüşümlü alüminyum gövdeden oluşmuş. Ekolojik yüzen ev, cephesinde bulunan oldukça büyük balkonları ve normalden büyük pencereleri ile suyun üzerinde seyredilen büyüleyici manzaranın keyfini çıkarmak için bir olanak sağlamış oluyor.

  % 98’i geri dönüştürülmüş malzemeler yardımı ile inşa edilmiş olan yüzen ev, tüm bu özelliklerinin yanında gelişmiş doğal mikro-havalandırma sistemine sahip. Böylece bu sistem  ile düşük enerji tüketimine sahip oluyor.

  WaterNest 100 adlı yüzen ev, nehirler, göller ve sakin denizler boyunca rahatlıkla kullanılabilecek tüm özelliklere de sahip bulunuyor.

  Kategori:
  Tasarımlar

  Cevap yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Mimari Medya