Yumurta Ev Ecocapsule…

  7 yıl önce yazıldı. Yazar:
  Abone Ol :  

  Biz insanlar için özgürlük son derece önemli bir kavramdır. Bu yüzden bağımsız bir şekilde istediğiniz zaman istediğiniz yerde yaşamak en büyük hayal olmuştur. İşte bu hayale dayanarak tasarlanan Ecocapsule’ler yakın bir gelecekte bunu insanoğluna sunabilecek.

  Ecocapsule’lerin şekli tam bir yumurtaya benzetilmiş. Oldukça şirin görünen bu tasarımın sahibi ise Slovakyalı firma Nice Architects.
  Slovakyalı firma Nice Architects bu yapıyı çevre dostu ve kendi kendine yetebilen bir yapı olarak tasarladı. Böylece hem istenilen yere götürülebilen hem de birçok özelliği içinde barındıran minik bir yapı ortaya çıktı.

  Ecocapsule’ler konteyner ile rahatça taşınabiliyorlar. Bu özelliği ile de dünyanın her yerine götürülebilip rahatlıkla kullanılabilirler. Hatta daha da kolay olacağını belirtmek için tasarımcılar hayvanlar tarafından bile çekilmesinin mümkün olduğunu söylüyor.

  Slovakyalı firma Ecocapsule’leri konforlu bir şekilde içinde iki kişinin yaşayabileceği bir ev olarak tasarlamış. Ayrıca minik ev Ecocapsule’ler de, elektriği güneş panelleri üretiyor. Bununla birlikte rüzgâr türbini mevcutken, yağmur suyunun depolanıp daha sonra da filtre edebilen bir sistemi bulunuyor.

  Yapının içinde mutfak nişi, kompozit bir tuvalet ile duş, dinlenme, çalışma ve yemek alanlarını içine alan 8 metrekarelik kullanım alanına sahip. Bu 8 metrekarelik küçük ev Ecocapsule beklenilen geleneksel konforu sunuyor. İstenilen yerde yaşama imkânı veren bu Tiny House yani mikro ev kendi kendine de temiz enerjisini üretebiliyor.

  Kategori:
  Tasarımlar

  Cevap yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Mimari Medya