Yılın Yerel Yönetim Proje Ödülü Denizli’ye Gitti

  8 sene önce yazıldı. Yazar:
  Abone Ol :  

  Belhaber.com tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen “Yılın Yerel Yönetim Proje Ödülleri”, İstanbul’da düzenlenen törenle sahiplerini buldu.

  Türkiye’den 25 projenin ödül aldığı gecede, Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin geçen yıl Türkiye’de ilk kez uyguladığı Denizli Kültür Envanteri, “Yılın Yerel Yönetim Proje Ödülü“ne layık görüldü. Ödülü, Denizli Büyükşehir Belediyesi Kültür, Turizm ve Tanıtım Dairesi Başkanı Hüdaverdi Otaklı aldı. Denizli’nin değerlerini dünyaya tanıtacak proje büyük övgü toplarken; ödül alan projelerin kamuoyu yoklamaları ve anket çalışmaları kapsamında belirlendiği açıklandı.

  Denizli Büyükşehir Belediyesi, Kültür Envanteri Projesi ile Denizli’nin 19 ilçesinde yer alan bilinen değerlerin yanı sıra, bugüne kadar fark edilmemiş veya unutulmuş değerlerin de yer aldığı eserleri tek kaynakta topladı. Türkiye’de ilk kez uygulanan projenin ilk aşaması kapsamında tek kaynakta ortaya konulan eserler sanal dünyada da paylaşıldı. Kent turizmine güç kazandırmayı hedefleyen ve Denizli’nin kentsel mimari, arkeoloji, halk kültürü ve kültür ekonomisinin yer aldığı değerler www.denizlikulturenvanteri.com internet sitesinde de sergileniyor.

  Etiketler:
  Kategori:
  Haber

  Cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Mimari Medya