Yılın En İyi Mimarı’nın Seçileceği RIBA iÇİN Başvurular Başladı

  8 sene önce yazıldı. Yazar:
  Abone Ol :  

  Birleşik Krallık Mimarlar Enstitüsü’nün (RIBA – The Royal Institute of British Architects) düzenlediği yarışma, dünyanın bütün mimarlarına açık olacak. Olumlu toplumsal katkısı olan, mükemmel tasarım ve mimari iddiayı en iyi temsil eden binaya verilecek ödül için yarışmaya, 9 Şubat 2016 tarihine kadar başvuru yapılabilecek.

  Kazanan, dünyaca ünlü mimar Richard Rogers’ın yönetimindeki, aralarında NLÉ’nin kurucusu ve yöneticisi Kunle Adeyenmi ve Gumuchdjian Architects’in kurucusu ve RIBA ödül komitesi başkanı Philip Gumuchdjian’ın dahil olduğu Büyük Jüri tarafından belirlenecek.

  RIBA’nın değerlendirme süreci kapsamında, uzman jüri üyeleri ön elemeyi geçen binaların her birini iki kere ziyaret edecek ve Büyük Jüri, finale kalan altı binayı belirledikten sonra, kazanan binayı seçmek için bir kez daha altı binayı ziyaret edecek.

  Uluslararası RIBA Ödülü, yılın en önemli ve en ilham verici binasına verilecek. Kazanan bina, görsel etkileyiciliğinin yanı sıra, hem yaratıcı düşüncenin ve mükemmel mimarinin örneği olarak, hem de kullanıcılarına ve fiziksel çevresine sağladığı katkı ile değerlendirilecek.

  Yarışmanın kazananı, Aralık 2016’da Londra’da düzenlenecek resepsiyonda açıklanacak.

  Kategori:
  Haber

  Cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Mimari Medya