Yerel Mimariye Hibe Kredi Desteği

  11 yıl önce yazıldı. Yazar:
  Abone Ol :  

    Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, yöresel ev yapanlara hibe ve teşvik vereceklerini açıkladı.Bayraktar, 2014 sonuna kadar 400 bin konutun dönüştürüleceğini söyledi. Konuya ilişkin yasalçalışmanın devam ettiğini kaydeden Bayraktar “Yöresel ev yapanlara 10 bin TL hibe vereceğiz. 7 bölgede hem yöresel evlerin yapılmasını teşvik edip tarihi dokuyu zenginleştireceğiz” dedi.

     Bayraktar, 20 yılda 6.5 milyon konutun kentsel dönüşüm çerçevesinde yeniden yapılacağını ifade etti. 221 bin konutun dönüşümünün devam ettiğini belirten Bayraktar, 750 milyon TL kaynağın kentsel dönüşüme ayrıldığını ifade etti.

     Vatandaşların müteahhitlerle kendilerinin anlaştığını, bakanlığın ise kira yardımı gibi destekler sağladığını belirten Bayraktar, nerede ne olduğunu milimetrik olarak bildiren coğrafi bilgi sistemlerinin kurulma çalışmalarının devam ettiğini anlattı. Katı atıktan enerji üretiminin başladığını, bu alanda 60 bin kişinin istihdamedildiğini aktaran Bayraktar, gemi atıklarını da yakından takibine başladıklarını kaydetti.

  Kategori:
  Haber

  Cevap yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Mimari Medya