Yeni Tasarımı İle Apple Mağazası…

  5 sene önce yazıldı. Yazar:

  12 yıl önce 2004 tarihinde kapanmış olan Londra’da bulunan Apple mağazası Foster+Partners tarafından yepyeni bir anlayış ve imaj ile renove edildi ve tekrar açılışı yapıldı.

  San Fransisco’ da açılmış olan Apple mağazası da aynı firma İngiliz firma yani Foster+Partners tarafından tasarlanmıştı yeni açılan mağazada ele alınan yeni yaklaşımlarla hem topluluğa hem de eğlenceye vurgu yapıldığı görülüyor.

  Apple mağazasının ön kısmı tamamen hareketli bir cadde olan Regent Caddesini görüyor ve her bir kısmı buram buram tarih kokuyor.

  Apple mağazasının ilk açıldığı yıllardakinden oldukça farklı bir görüntüsü olan Regent Caddesi 2. kez Apple mağazasına ev sahipliği yapmış. Cadde eskisi gibi olmasa Apple mağazası kentin kültür ve tarihine saygılı bir şekilde tasarım gerçekleştirerek tekrar kapılarını açmış.

  Mağazanın dekorasyonda kullanılmış olan malzemeler tarihi yapıya oldukça uyumlu olarak kullanılmış. Zemin beyaz tercih edilirken, duvarlar taş, bronz metal ve meşe kaplama olarak seçilmiş. Aydınlatmalar tavan boyunca devam etmiş ve doğal renk bir ışıklandırma kullanılmış.

  Tasarımcılar Apple mağazasında masalarda sergilenen cihazların olduğu bölüme ve interaktif duvarın olduğu yere ‘Avenue’ adını vermişler. Mağaza merkezine ‘Forum’ diye adlandırılmış ve gelen müşteriler bu kısımda uzmanlara sordukları sorularının cevaplarını alıyor veya orada sergilenen cihazları deniyor. Mağazanın asma katında ise ‘Genius Bar’ adı verilen bir toplanma alanı daha yapılmış.

  Bu uygulanan tasarımın dünyada bulunan tüm Apple mağazalarında uygulanması planlanmış.

  Kategori:
  Tasarımlar

  tarafından yorumlandı Yeni Tasarımı İle Apple Mağazası…

  • Çok başarılı bir tasarım.

   cihatozfe 27 Ekim 2016 09:19

  Cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir