Yazmak mı? Çizmek mi?

  11 yıl önce yazıldı. Yazar:
  Abone Ol :  

  Yaklaşma çizerim ! Tarzı ergen mimarlık öğrencisi sözlerini hatırlarız sosyal medyadan çoğumuz.Hakkında , yazan kısma bu tarz cümlelerle kendini tanımlamaya çalışan mimarlık öğrencisi doludur sosyal medya.Başlıktan da anlaşılacağı üzere bir mimarın belkide dönüm noktasıdır hayatı için çizmek veya yazmak!

  Nasıl mı? İşte böyle..

  Şantiyeci olursan elinde not defteri veya bir ajanda ile dolanır durursun inşaatın dört bir yanını habire not alırsın şefe / müdüre göstermek için , sorular sormak için.

  Üniversitede öğretim görevlisi olursun mimar adaylarına ders verirsin , yine elinde bir kalem bir de defter olur.

  Kamu görevlisi bir mimar olarak çalışma hayatına atılırsın , yine elinden kalem eksik olmaz , bir kontrol defterine imza atarsın , bir muhasebeye..

  Özel sektörde mimar olarak çalışırsın (benim gibi) projelerden ve işlerden arta kalan zamanlarda yine çiziktirir durursun olmadı mimarimedya.com gibi bir mimari blog sitesi kurarsın yazar durursun..

  O değilde işlerin yoğunluğundan mıdır wınn’ımın 4 gb’lık kotasının dolmasından mıdır? bilemiyorum ama neredeyse 3 haftaya yakın zamandan beri blog yazamıyordum..İnternetin geldiğini öğrenmemle , bloguma girmem bir oldu 🙂 ..İnsan yazmayı da özlüyor benim gibi ”yazmak!” cevabını başlığımıza verenler için..

  Ne geçiyor eline belki hiç birşey ama meslektaşlarınla birşeyler paylaşmak , insanlara mesleğimizin sıkıntılarını , üç kağıtlarını ve gündemini yakalayıp copy paste ile sunmak epey keyifli geliyor bana..Copy paste derken , sonuçta bir haber ajansı olmadığımız için yani üşkenin ve dünyanın dört bir köşesinde muhabirlerimiz bulunmadığı için bu mesleki gündemi toparlayıp adam akıllı servis etmek kastedilmiştir.Neticede bu da bir başarı..Bir de tatminkarlık ve kazanç konusunda , elimize geçen daha fazla insana ulaşma aşkı ve bu aşkın meyvelerini tadına vararak yemek kadar keyifli bişey yok doğrusu..Mimarlık dünyası üzerine kurulu bu rejenerasyon dünyada kendimizce birşeyler karalayıp , insanlarda bunu sevip takip ediyorlar ise en büyük mutluluk ve kazanım budur doğrusu şimdilik..

  Neyse bu kadar sıkıcı kavuşma muhabbetinden sonra beynimde siz değerli mimarimedya.com blog okuyucularım için derlediğim yazıları teker teker siteye girebiliriz.Keyifli saatler efenim..Hoşçakalınız..

  Kategori:
  Makale

  tarafından yorumlandı Yazmak mı? Çizmek mi?

  • mimar adam yalnızca çizmez ki 😀 üzerine not alırken yazmış olmazmı aynı zamanda ki 😀

   sadi kara 26 Mayıs 2013 15:37
  • bu da farklı bir yaklaşım olmuş doğrusu 🙂

   Murat ERÇELEBİ 26 Mayıs 2013 15:39

  Cevap yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Mimari Medya