Yaz Balkonları İçin Dekorasyon Fikirleri

4 sene önce yazıldı. Yazar:

Yaz deyince mavi, yeşil, renkler beliriveriyor insanın aklında birden. Hele de büyük şehirlerde binalar arasında yaşayanlar için inanılmaz bir özlem mavi, yeşil…

Evet yazları tatile çıkıp bu özlemi giderebilenler olduğu gibi işlerinden ya da başka sebeplerden tatile çıkamayanlar ve yahut da çok kısa süreli tatil yapıp geri dönenler de var. İşte burada evlerin balkonları devreye giriyor. Balkonu yaza uygun bir şekilde dekore ederek yaz boyunca keyifli bir şekilde vakit geçirebiliriz. Öncelikle balkonun yüzeyini yapay çimlerle döşersek en büyük adımı atmış oluruz. Ahşaptan oluşan küçük yuvarlak bir masa ve sandalyeler köşede yerini alarak balkon dekorasyonunu biraz daha tamamlamış olacaktır.

Balkonun bir kenarına yerleştireceğimiz saksıdaki küçük çiçekler ile ortam adeta şirin bir bahçeye dönüşecektir. Köşelere sarmaşıklardan oluşan yapay çiçekler de koyarsak şirin bahçenin havası daha güzel olacaktır. Balkonun bir köşesinde yerini alan ahşap masa ve sandalyeler yemek yerken işimize yararken diğer kenara konulan balkon için tasarlanan sedir tarzı koltuk da keyif kahvemizi içerken, kitabımızı okurken oturabileceğimiz bir kısım olarak işimize yarayacaktır. Bu koltuğun rengini zevke göre değiştirebilecekken pudra, krem gibi açık tonlarda seçip ; yastıklarını da sarı, mavi, pembe, turuncu gibi canlı renklerde seçersek yaz balkonumuzun dekorunu tamamlamış oluruz. Son olarak yine şirin bir perde seçimi yaparak yakıcı güneşten korunabiliriz. Yaz balkonunun kullanım süresini isteğe bağlı uzatabilmek için balkonu cam pencerelerle kapatmamız en doğru seçim olacaktır.

Kategori:
Dekorasyon

Cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mimari Medya