Yaşayan Labaratuvar Olarak Kent Projesi Tartışıldı [kısa kısa]

  8 yıl önce yazıldı. Yazar:
  Abone Ol :  

  Yaşayan Laboratuvar Olarak Kent Projesi kapsamında katılımcılık esaslı yerel yönetişim için bilişim uygulamaları ve İzmir için akıllı kent vizyonu tartışıldı.

  İzmir Üniversitesi tarafından sürdürülen “Yaşayan Laboratuvar Olarak Kent” Projesi kapsamında düzenlenen etkinliklerde konuşan Prof. Dr. Emrah Orhun, hava kirliliğindeki konumun endişe yaratıcı olduğunu, sürdürülebilirlik kavramının, yurttaş odaklı, kapsayıcı ve katılımcı yönetişim sistemlerini gerektirdiğini söyledi.

  Yazılım Mühendisliği Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Emrah Orhun ve Mimarlık Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Deniz Orhun tarafından geliştirilen projede “Yaşayan Laboratuvar” ile ürün veya hizmetlerin gerçek ortamlarda gerçek kullanıcılarla geliştirildiği, sınandığı ve iyileştirildiği bir yenilikçilik yaklaşımı uygulanıyor. Urla Belediyesi, IBM Türk, Dokuz Eylül Teknoloji Geliştirme A.Ş. (DEPARK), İzmir Teknoloji Geliştirme Bölgesi A.Ş. (İZTEKGEB), Türkiye Bilişim Derneği ve Ege Bölgesi Bilişim Sanayicileri Derneği (EBİLSAD) desteği ile yürütülen çalışmalarda “Yaşayan Laboratuvar” Mimarlık ve Mühendislik öğrencilerine kentsel problemlere çözüm üretirken yaşam içinde öğrenme olanağı sunuyor.

  Kategori:
  Haber

  Cevap yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Mimari Medya