Yaşar Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Son Sınıf Öğrencileri’nden Kuşadası İçin Sunum

  6 sene önce yazıldı. Yazar:

  Yaşar Üniversitesi Mimarlık Fakültesi son sınıf öğrencileri Kuşadası için ürettikleri projeleri İbramaki Sanat Galerisi’nde sergiledi.

  Bir süre önce Kuşadası’na gelerek, Belediye Başkanı Özer Kayalı’yı makamında ziyaret eden ve proje üretecekleri alanı yerinde inceleyen öğrencilerin ürettikleri projeler oluşturdukları projeler için düzenlenen serginin açılışı yapıldı.
  Kaya Aldoğan lisesi bitişiğindeki eski top sahası için hazırlanan projeler ile ilgili olarak açıklama yapan Yaşar Üniversitesi Mimarlık Fakültesi öğretim üyesi,

  yaşar-üniversitesi-mimarlıkYrd. Doç. Dr. Seçkin Kutucu; “Bu projeler, güz döneminde yapılmış 4. sınıfların ilk dönemi ve diploma dönemi projeleridir. Geçtiğimiz dönem Kuşadası’nda, Kuşadası Belediyesi’nin katkılarıyla Tariş bölgesini ve de Kuşadası’nda top sahası olarak bilinen eski futbol sahası ve yanındaki liseyi çalıştı öğrencilerimiz. Bildiğiniz gibi Tariş bölgesi şu anda atıl bir bölge, uzun yıllardır otopark olarak kullanılıyor.

  Onun karşısındaki boş alan da aslında Kuşadası’nın belleğinde yer etmiş olan çeşitli törenlerin yapıldığı, futbol karşılaşmalarının oynandığı, nice Kuşadalı gencin eğitim gördüğü önemli bir kamusal alan. Bu bölgelerin yeniden ele alınması, yeniden kente kazandırılması konusunda 3 aylık bir düşünme ve çalışma süreci geçirdik ve bu süreç sonucunda buradaki çalışmalar ortaya çıktı. Bu çalışmada emeği geçen öncelikle hocalarım Melis Varkal, Hande Godaman’a sonrasında ise Kuşadası Belediyesine teşekkür etmek istiyorum” dedi.

  Kategori:
  Haber

  Cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir