Yaşam Vadisi Projesi’nden Son Gelişmeler [kısa kısa]

  8 yıl önce yazıldı. Yazar:
  Abone Ol :  

  Birçok etaptan oluşan ve Beylikdüzü’nün kimliği haline gelecek Yaşam Vadisi Projesi, uluslararası bir Yarışma ile şekillenecek.Bu adım ile vadi sınırları içerisinde yaklaşık olarak 3 milyon metrekarelik bir alanın tasarlanması hedefleniyor.

  Tasarım Yarışması için ön elemeler sonucunda 5 proje ekibi belirlenecek.

  Beylikdüzü Belediyesi, ilçe sakinleri tarafından senelerdir beklenen Yaşam Vadisi Projesi için uluslararası bir yarışma ile farklı kentsel tasarım projelerini değerlendirmek ve en kısa zamanda uygulamaya geçmek adına çalışmalara başladı. Şehir planlama, kentsel peyzaj ve mimari alanlarında ülkemizde ve uluslararası camiada saygınlıkları kanıtlanmış jüri üyeleri Yaşam Vadisi için bir araya geldi.

  Jüri Toplantıları Başladı

  fft261_mf12952032Sürecin ilk basamağı olan ilk jüri toplantısı 8 Ocak – 10 Ocak 2016 tarihleri arasında Beylikdüzü Belediyesi Kültür Merkezi’nde yapılmıştı. İspanya’dan Fuensanta Nieto’nun jüri başkanlığını yaptığı ekipte, Hollanda’da Lodewijk Baljon, Hırvatistan’dan Sasa Begovic, ülkemizden Zekai Görgülü, Yüksel Demir, Belemir Dalokay, Hayriye Eşbah, Ömer Yılmaz, Tayfun Kahraman, Bahar Aksel ve Onat Öktem görev aldı.

  18 Ocak 2016 (bugün) tarihinde ön şartname ile ilana çıkacak Yaşam Vadisi Kentsel Tasarım Projesi iki aşamalı yapılacak olup; ön eleme sonucunda, ikinci etaba geçmeye hak kazanan 5 proje ekibi belirlenecek. Bu grupların detaylı çalışmaları sayesinde, vadi sınırları içerisinde yaklaşık olarak 3 milyon metrekarelik bir alanın tasarlanması hedefleniyor.
  “ÖRNEK BİR KENTSEL PARK”
  Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu konuyla ilgili, “İstanbul ölçeğinde örnek teşkil edecek kentsel park ile, vatandaşlarımız bisikletlerine binebildikleri, şehrin kalbinde temiz havanın keyfini çıkarabilecekleri rekreasyon alanına sahip olacaklar” dedi.

  İmamoğlu, bunun yanı sıra Yaşam Vadisi yarışma projesinin, vatandaşların Beylikdüzü sahiline ulaşmaları ve sahil alanında zaman geçirebilecekleri kaliteli mekanların yaratılması açısından çok önem taşıdığını vurguladı.
  11 Haziran tarihinde sonuçlanması beklenen yarışma ile ilgili detaylı bilgiler Beylikdüzü Belediyesi’nin resmi web sitesinden duyurulacak.

  Etiketler:
  Kategori:
  Haber

  Cevap yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Mimari Medya