Yapı Dergisi 400. Sayısının Sevincini Yaşıyor

  9 yıl önce yazıldı. Yazar:
  Abone Ol :  

  Yapı dünyasına 47 yıldır bilgi merkezi olarak hizmet veren Yapı-Endüstri Merkezi tarafından yayımlanan, alanında tüm yapı sektörü paydaşlarını, akademik çevreleri, profesyonelleri ve mimarlık kültürüne ilgi duyan herkesi kapsayan geniş bir okur kitlesine hitap eden, 42 yıl boyunca kalitesinden ödün vermeden varlığını sürdüren, mimarlık, tasarım, kültür ve sanat dergisi YAPI, 400. sayısını kutluyor.

  Mart 2015 itibarıyla 400. sayısına ulaşan Yapı Dergisi’ni, Yapı-Endüstri Merkezi’nin kurucusu ve Yapı Dergisi’nin 1973-2013 yılları arasında 40 yıl boyunca Genel Yayın Yönetmenliğini üstlenmiş olan Doğan Hasol, ‘İnsancıl değerleri, toplum çıkarlarını, özgür düşünceyi, doğal, kültürel, tarihsel çevreyi, ödünsüz savunup koruyan bir dergi’ olarak tanımlıyor.

  Mimarlık mesleği ile yapı sektörü ilişkisinde köprü olma misyonu taşıyan ve bir mimarlık kültürü dergisi olan Yapı Dergisi’nin okuyucu proflilini yapı sektörü paydaşları, akademik çevreler ve mimarlık kültürüne duyan herkes oluşturuyor. Her zaman, mimarlık dünyasındaki gelişmeleri yakından izleyen, bu alandaki aktörlerin kendilerini ifade etmelerine olanak sağlayan, mimarlık ortamının, yapı sektörünün gereksinimlerine odaklanan bir yayıncılık anlayışını benimseyen Yapı Dergisi, uzun soluklu bir mesleki ve sektörel yayın olmayı, 1973 yılından bu yana, güncel gelişmelere, teknolojiye uyum sağlayarak ve yeni nesil okur profilinin de beklentilerini karşılayarak başardı.

  Kategori:
  Haber

  Cevap yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Mimari Medya