Wanda Vista’nın odaları ebru sanatıyla buluştu

  2 yıl önce yazıldı. Yazar:
  Abone Ol :  

  Geleneksel Türk sanatlarının en özel örneklerinden olan ebru sanatı, Çin’in en önemli lüks otel varlık yönetimi grubu Wanda Hotels&Resorts’un Batı dünyasındaki ilk yatırımı Wanda Vista İstanbul’un otel odaları ve rezidans dairelerinde sanatseverler ile buluşuyor.

  Çinliler arasında gün geçtikçe tanınmaya ve ilgi görmeye başlayan ebru tabloları, sanatı otelin her bir noktasında buluşturmayı amaçlayan Wanda Vista İstanbul’un duvarlarını renklendiriyor.

  Kapılarını Ağustos ayında İstanbul’da açan, dünyanın ve Çin’in önde gelen değerli varlık yönetim şirketlerinden Wanda Hotels & Resorts’un yurt dışında işlettiği ilk oteli Wanda Vista İstanbul’un otel ve rezidans odaları ebru sanatı ile renklendi. Duvarlarında battal teknik ve çiçek deseni ile oluşturulan 2 adet ebru tablonun yer aldığı Wanda Vista İstanbul’un otel odaları ve rezidansları, lüksü sanatla birleştirerek konuklarına özel bir deneyim yaşatıyor.
  Yıllar önce Türklerin anavatanı olan Orta Asya topraklarına dayanan, su üzerine damlayan renklerin buluşmasıyla oluşan ebru sanatı, son dönemde Çinlilerin de ilgi gösterdiği sanat dalları arasında yer alıyor. İstanbul’un kimliğiyle örtüşen, Türk el sanatları içerisinde benzersiz bir yere sahip olan ebru sanatı Wanda Vista İstanbul’da konuklarına benzersiz bir yaşam alanı sunuyor.
  Wanda Vista’nın oda duvarlarındaki ebrular, önemli ebru sanatçılarından Melike Ebru Kazaz, Firdevs Çalkanoğlu ve Ahmet Mehmet Peşteli’nin ellerinde hayat buldu. Her iki tablonun birinde battal teknik kullanılırken, diğerinde çiçek deseni kullanıldı.

  Wanda Vista İstanbul’da ayrıcalıklı bir yaşam alanı

  Wanda Hotels & Resorts’un Çin’deki en güçlü turizm girişimi Wanda Vista’nın ilk yurt dışı projesi Wanda Vista İstanbul’un rezidansları, 320 oda ve daire seçenekleriyle lüks bir evin konforunu, üst düzey bir otelin üstün hizmet ve olanaklarıyla birlikte sunuyor. Wanda Vista İstanbul, ocak ayında rezidanslarına ek olarak 127 otel odası ile İstanbul turizmine değer katmaya devam edecek. Wanda Vista İstanbul bar, balo salonu, restoran ve ilerleyen zamanlarda faaliyete geçecek olan Çin restoranı, açık ve kapalı yüzme havuzu, spor/fitness merkezi, buhar odası, Türk hamamı, sauna, masaj odaları ve otopark olanaklarıyla benzersiz bir yaşam alanı sunuyor.
  Modern ve lüks binaları ile hızla gelişen bir bölge olan Basın Ekspres’te yer alan Wanda Vista İstanbul, ana otoyol bağlantıları arasında yer alıyor ve İstanbul Havalimanı’na en yakın otellerden biri olma özelliği ile öne çıkıyor.

  Dalian Wanda Group hakkında

  1996 yılında kurulan Wanda Hotels & Resorts, otelcilik alanındaki temel yetkinliği ile dünyanın en değerli varlık yönetimi şirketlerinden biridir. Yenilikçi ve köklü bir marka olan Wanda Vista vizyonunu önce insan; tüm paydaşlara ve müşterilere bağlılık olarak belirlemiştir. Wanda Hotels & Resorts, dünyadaki “tek durak çözüm” otel şirketlerinden biri olarak şu anda portföyünde yedi markayı yönetiyor: ultra lüks marka Wanda Reign, lüks marka Wanda Vista, premium marka Wanda Realm, üst ölçekli yaşam tarzı markası Wanda Yi, seçkin hizmet markası Wanda Jin ve birinci sınıf orta ölçekli marka Wanda Moments ile orta ölçekli marka Wanda Yue. Wanda Hotels & Resorts.
  Şu anda 108 otelin sahibi veya işletmecisi olan Wanda Vista’nın yapım aşamasında olan 180’den fazla oteli bulunmaktadır. Wanda Vista’nın sahip olduğu yapılar dünya çapında 180’den fazla varış noktasını kapsamaktadır.

  Kategori:
  Haber

  Cevap yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Mimari Medya