Ve Biz Mimarlar..

  11 yıl önce yazıldı. Yazar:
  Abone Ol :  

  Yok yok..Biz mimarlarda kronik okul yıllarında başlayan bir uyku problemi olduğu gerçek..Biraz düşünceli , yer yer eğlenceli ve muhabbeti güzel insanlarızdır genelde.Yaptığımız şeylerin herkes tarafından pek te mümkün olmasa da beğenbilmesini isteriz her zaman..

   

  Tasarım yapmaktan keyif alırken psikopat meslektaşlarımız haricinde teknik çizim den nefret ederiz.

  Hep en iyisi için mücadele eder işverenlere ve çoğu zaman da konut geliştiricilere yeniliriz.Zaten laf aramızda başarılı mimarların en büyük sırrı tasarımlarını ve fikirlerini işverenlere kabul ettirmeleridir.

  Mimar olmak için dünyaya gelmişiz diye bir egomonya diyebileceğimiz benliğimiz vardır.Özgürlüğü severiz ve her zaman kısıtlayıcı unsurlardan uzak durmaya çalışırız.Tasarımların sınırlayıcılarını kaldırdığımızda önümüzde her zaman geniş bir ufuk çizgisi olduğunu farzeder ve ona göre davranırız.Keyfine düşkün varlıklarızdır.Rahata huzura düşkünüzdür.Dağınık takılmayı sever ve hayaller dünyasında yaşarız.

  Verdiğimiz emeğin karşılığında karşımızdaki insanların ve son kullanıcının mutlu bir gülümsemesini görmek isteriz.Elbetteki zengin olmak gibi bir beklenti içerisinde değiliz bir çoğumuz.Ancak tasarladığımız en ufak objenin bile uygulanması bize mutluluk verir.

  Düşüncelerimiz hep eleştirel yöndedir.Bir mekana girdiğimiz zaman ne kadar büyülensek bile samimi düşüncelerimizi ifade etmekten kaçınırız.Çünkü hep en iyisini kendimiz yaparız.

  Mesleki birliktelikten hazzetmeyiz.En büyük dostumuzun yine kendimiz olduğuna inanırız.

  Uygurlardan beri süregelen şehircilik ve mimari kavramlarımızın gelişmesi için ne kadar katkıda bulunmaya çalışsak ta yine elimizden birşey gelmez.

   

  Tv’lerde hiç görünmeyiz.Çünkü gerçek bir sanat icrası ile uğraşmaktayız.Ve cinsellik içeren en ufak verimiz yok.

  Falan filan işte..

  Kısacası biz mimarlar böyle varlıklarızdır 🙂

  Kategori:
  Makale

  Cevap yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Mimari Medya