Uzun Soluklu Bir Blogsuzluk

  10 yıl önce yazıldı. Yazar:
  Abone Ol :  

  Ramazan Ayının da girmesiyle hayatımızda oldukça sakin ve iştahsız bir dönem başlamış oldu.Manevi heyecanların Dünya’lık adına herşeyin önüne geçtiği bugünlerde uzun süredir bloglayamamanın verdiği hafif iç gıcırtısı şu an bu yazıya zorba kullanarak beni yönlendirdi doğrusu.Şaka şaka bilenler bilir yazmadıysak fırsat olmadığından..Takipçiler artmakta , soru soranlar meraklarını ve düşüncelerini mail yoluyla iletiyor .Teveccühte inanılmaz artış var.Bu beni mimarimedya.com için emeklerimin karşılığını almaya başladığım düşüncesine itiyor.Herkese ilgisinden dolayı bir teşekkürü borç bilirim.

  Yaz günleri sıcak ve uzun..Bu daha fazla enerji , daha fazla çizim , daha fazla stres ve daha fazla mesai demek oluyor.Hiç sevimli şeyler değil!.

  Ancak yine bazı ufak heyecanlar ve vakit kaytarmalarının da önüne geçemiyor.İnsan mesai saatinin tamamını çizim yaparak geçiremiyor.Biraz internette biraz sosyal medyada biraz da caps izleyerek kaçılabilecek alanlar oluşturuyor kendine.

  Staja gelen arkadaşların hayata dair idealist yaklaşımları bu sıkıntılı dönemlerde gülecek malzemeleri veriyor insana.Gerçek hayat ile okul  arasında inaılmaz bir farklılık var ve bu farklılık öğrenci arkadaşların farkında olmadığı şeyler.Bu dikkatimi çekti ve bu yazıyla paylaşmak istedim.Kimseyi umutsuzluğa kaptırmak ne haddimize düşer ne görevimize ancak şimdiden bazı arkadaşları uyarmakta oldukç fayda var.

  İşte havadar kafalı meslektaşların popolarını yere bastıracak farklılıklardan bazıları 🙂

  • Mimarlık mesleğinin sanatsı yaklaşımlardan arınık salt para kazanma ve para kazanma düşüncesi ile icra edildiği,
  •  Eğitim sürecinde meslek pratiği ve çeşitli teknik konular anlatılmasına rağmen işyeri hukuku , ticaret hukuku ve pazarlama teknikleri gibi ehemmiyeti yüksek konulardan bahsedilmemesi,
  • Para kazanmak ve zengin olmak için harika bir meslek olduğu yalanı 🙂
  • Tecrube kelimesinin çok önemli olduğu ve yer yer acı tecrubelerle deneyimlendiği..
  Kategori:
  Makale

  Cevap yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Mimari Medya