Uzun Bir Bekleyişin Ardından Elbphilharmonie Sonunda Tamamlandı!

  7 yıl önce yazıldı. Yazar:
  Abone Ol :  

  Hamburg’daki ünlü Elbphilharmonie binası sonunda tamamlandı. Bitti bitecek derken 10 yılı bulan inşaat bu yıl bitti. Herzog & de Meuron’un yapımı olan Elbphilharmonie binasının bu kadar uzun sürede tamamlanmış olması tahmin edilenden 10 kat daha fazla bütçenin harcanmasına sebep oldu.

  2007 yılının Nisan ayında başlayan Elbphilharmonie binasının inşaatının 3 sene içinde tamamlanarak 2010 yılında bitmesi beklenirken, bir takım teknik aksaklıklar sebebi ile Hamburg’da yapımı başlanan ünlü Elbphilharmonie binasının inşaatı biranda durduruldu. Fakat yaşanan aksaklıkların ardı arkası kesilmedi ve bina inşaatının 2014 Nisan’ına ertelenen açılışı 2016 yılında gerçekleşti.

  Ünlü bina Elbphilharmonie’nin tamamlanmasının hemen ardından Elbphilharmonie’nin resmi Instagram hesabı üzerinden bir resim yayınladı. Yayınladığı resimde binanın cam cephesinde ‘Fertig’ yani ‘Bitti’ yazılı olduğu görüldü. Elbphilharmonie sosyal medya da bu resmi yayınlayarak uzun zamandır beklenen son yıllardaki en iyi tasarımlardan biri olan Elbphilharmonie binasının bitmiş olduğunu ispat etmiş oldu.

  Tasarımın inşaatına başlandığı yıllarda 77 milyon Euro olarak belirlenmiş olan maliyet, bina inşaatının bitmesi ile Hamburg Senatosu 789 milyon Euro harcandığı açıkladı.

  Ünlü bina 1960 yıllarında mimar olan Werner Kallmorgen’ın tasarlamış olduğu bir yapı üzerine inşa edildi. Herzog & de Meuron tarafından yenileme planı, biri 2.150 kişilik olmak üzere 3 tane konser salonunun oluşturulması için yeni bir camlı üst bölüm eklenmesi ile tamamlanıyor.

  Hamburg’un ünlü binası Elbphilharmonie’de verilecek olan ilk konserin 11 Ocak 2017 tarihinde yapılanbilmesi için plan yapılıyor.

  Kategori:
  Haber · Tasarımlar

  Cevap yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Mimari Medya