Uygulama Olmadan da Mimarlıktan Bahsedilebilir mi?

  8 sene önce yazıldı. Yazar:

  Mimarlığın yalnızca birşeyler inşaa etmek olduğunu sananlar , mimarlığın inşaatlar için imza yetkisinden başka bir işe yaramadığını sananlar hep yanılgıya uğrayacaktırNedeni çok açıktır.Mimarlık birşeyler üretmektir çünkü.Üretilen ister uygulansın ister uygulanmasın sonuçta bir emeğin ürünü olarak ortaya çıkmıştır.

  Bazen boş vakitlerinde eskizler yapar her mimar.Renderlar alır , hatta animasyonlarını bile tamamlar sanki bir konut üreticisine sunarmışçasına.Oysa öylesine yapmıştır onca çizimi.Sırf gerçek hayatta eline geçmeyen büyük çapta projeleri tasarlamanın nasıl bir keyif olduğunu tadabilmek için..

  Gerçek hayatta her zaman harika işler çıkaramayabilir elde olmayan nedenlerden ötürü.Bu nedenlerden başlıcaları bazen bir müteahhidin parayı fazla harcamayacak olmasını önceden sezmekten , bazen de belirli metrekareden büyük yapıları inşaa edemeyebilme korkusundandır.

  Toplumun düşündüğü mimar algısı farklıdır.Eşinizin ki farklı , patronunuzun farklı , arkadaşlarınızın farklıdır..Yazıda kullanılan espritüel resim çalışması bunu çok net açıklıyor 🙂

  Kategori:
  Makale

  tarafından yorumlandı Uygulama Olmadan da Mimarlıktan Bahsedilebilir mi?

  • AHAHAHAHAHAHAHAHA :):):) ÇOK İYİYMİŞ YAAA

   Memoli 13 Mart 2013 12:26

  Cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir