Üsküdar Belediyesi’nden Sokak Hayvanlarına Barınak

  6 sene önce yazıldı. Yazar:

  Yoğun kar yağışı tüm İstanbul’u etkisi altına almaya devam ederken, Üsküdar Belediyesi sokak hayvanlarını kar soğuğundan koruyacak projelere imza attı.

  Kediler için ilçenin belirli noktalarına yerleştirilen kedi evlerinin yanı sıra kuşlar için ise vatandaşlara dağıtılmak üzere minik evler yapıldı. Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, yoğun kar yağışı altında çalışmaları takip etmek üzere Huzur Parkı’na geldi. Türkmen, burada vatandaşlarla birlikte kedi ve kuşlar için yapılan evleri kontrol etti.

  Başkan Hilmi Türkmen ayrıca burada belediye tarafından kuşlar için üretilen evleri tanıttı. Başkan Türkmen’in elinden kuş evi alan vatandaşlardan biri olan Recep Öz: “Ne diyebilirim ki, yapılan hizmeti görüyoruz. Tabii ben de kuş evini kullanacağım. Belediyenin bu hizmeti sayesinde biz de büyük sevap kazanıyoruz. Başkanımıza çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

  Kuş evini Başkan Türkmen’den alan minik Kuzey Aydoğan ise: “Her gün bunun içine yem koyacağız. Zaten bizim bir kuşumuz var. Ona da bu yemlerden veririz. Kuş evini asacağım. Ben de bir tane daha var” dedi.

  Kategori:
  Haber

  Cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir