Ünlü ve Tanınmış Kişiler Mimarlık Haftası’nda Söz Aldılar…

  8 yıl önce yazıldı. Yazar:
  Abone Ol :  

  Şimdiye kadar çeşitli meslek gruplarından olan profesyonelleri konuk eden YEM sahnesi bu sefer de kullanıcıları mimarlığı neşter altına yatırdı. Böylece YEM sahnesi mimarlık odaklı bir hafta geçirmiş oldu.

  YEM yani Yapı-Endüstri Merkezi tarafından 3-7 Ekim 2016 tarihleri arasında 1 hafta boyunca “Dünya Mimarlık Günü” kapsamında düzenlenen ve sponsorluğunu Şişecam Düzcam ile Türk Ytong’un yapmış olduğu Mimarlık Haftası Etkinlikleri sektörün oldukça yoğun bir ilgisiyle tamamlamış oldu.

  YEM sahnesinde 5 gün boyunca 10 oturum yapıldı. Yapılan bu oturumlarda 50 konuşmacı konukların karşısında sahne alırken, konuşmacıları da 2000’i aşan yoğun bir izleyici kitlesi izledi.

  Toplumsal hayatta kilit mekânlardan olan Adliye Binaları, Müzeler, Eğitim Yapıları, Sağlık Yapıları, Kültür Yapıları, Turizm Yapıları, Medya Merkezleri ve Sinemaların ele alınmış olduğu 10 oturumda, yapı ile toplum ilişkisini bu alanların kullanıcıları içinden seçilmiş olan uzman konuklar ile izleyicilere ilginç örnekler ve çarpıcı detaylar ile aktardılar.

  Yapılan etkinliklerde en fazla kullanıcı deneyiminin bir tasarım üzerinde olabilecek en can alıcı faktör olabileceğinin vurgusu yapıldı. Bu oturumlar projeleriyle tanınmış olan ve büyük ilgi ile izlenen mimarların moderatörlüğünde gerçekleştirilmiş oldu.

  3-7 Ekim 2016 tarihleri arasında gerçekleşmiş olan Mimarlık Haftası Etkinlikleri’ne Türkiye Barolar Birliği’nden Dünya Engelliler Vakfı’na kadar alanında fazlaca tanınmış olan pek çok kişi katılırken, tanınmış akademisyenler, ünlü doktorlar, sanat ve basın çevrelerinde önemli ve tanınmış isimler oturumlara konuşmacı olarak katıldılar.

  Kategori:
  Haber

  Cevap yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Mimari Medya