Ünlü Mimarın New York’taki Son Projesi Tanıtıldı

  8 yıl önce yazıldı. Yazar:
  Abone Ol :  

  Ünlü İtalyan Mimar Renzo Piano’nun New York’taki konut projesi Soho Tower’dan tasarıma dair büyük ipuçları veren yeni çizimler ve görseller paylaşıldı.

  New York’un Soho bölgesinde yer alacak olan 25 katlı yapının bünyesinde tamı tamına 115 daire, yüzme havuzu, spor salonu, otomatik park alanı ve sokak seviyesinde ticari birimleri barındıracak.

  Renzo Piano’ya göre iki kuleden oluşan yapı parçalı kütle yapısı, malzeme seçimleri ve detaylarıyla makro ölçekten mikro ölçeğe davetkar bir yaklaşım sergiliyor.

  Tasarımın detaylarına inecek olursak ; Kuleler, zemin kotunda yukarıdan gelecek doğal ışıkla aydınlatılan ve kamuya açık bir atriyumla birbirine bağlanıyor.Pek yakında projenin tüm görsellerini sizinle paylaşacağız.

  Renzo Piano Kimdir ?

  renzo-pianoMüteaahhitlik yapan bir ailenin oğludur.

  1971’de Piano & Rogers ortaklığını kurarak Richard Rogers ile birlikte Paris’te Centre Georges Pompidou projesini gerçekleştirdi. Renzo Piano, aralarında RIBA Altın Madalyası (1989), Neutra Prize (1991), Praemium Imperiale (1995), Erasmus Ödülü (1995), Pritzker Mimarlık Ödülü’nün de (1998) bulunduğu çok sayıda uluslararası ödülün sahibidir.

  30 Ağustos 2013 tarihinde İtalya Cumhurbaşkanı Giorgio Napolitano tarafından ömür boyu senatör atanmıştır.

  Etiketler:
  Kategori:
  Haber

  Cevap yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Mimari Medya