Ücretsiz Online Mimarlık Eğitimleri Sitesi

  2 yıl önce yazıldı. Yazar:
  Abone Ol :  

  Mimarlık dikeyinde iç görü oluşturan içerikleri, sektörel gündemi takip edebileceğiniz haber paylaşımları için harika bir websitesinden bahsedeceğim. Türkiye’nin Yeni Nesil Mimarlık Yayını mottosuyla yayın hayatına başlayan Arkipedya, Mimar Murat Erçelebi tarafından geçtiğimiz aylarda kuruldu. Şimdi dilerseniz bu harika mimarlık sitesi hakkında daha fazla şeyi sizlerle paylaşalım.

  Arkipedya’da; Haber, Makale, Video ve Tasarım başlığı altında yüzlerce ücretsiz premium içerik yer alıyor. Türkçe Mimarlık Yayını özelinde yeni bir başvuru kaynağı olmayı hedefliyor.

  Mimarlığın Wikipedyası

  Erçelebi sitenin hakkında kısmında isim belirlerken İngilizce “Architecture” ve “Wikipedia” kelimelerinden esinlendiğini söylüyor. Geliştiricinin aynı zamanda geçtiğimiz yıl yayına aldığı YAPIFORUMU adlı bir de inşaat forum sitesi bulunuyor.

  Arkipedya’nın IOS ve Android uygulamalarının da olduğunu, Bundle App, Google Haberler gibi popüler haber uygulamalarında yer aldığını ekleyelim. 

  Arkipedya TV ve Arkipedya Akademi Başlıkları altında yer alan mimari eğitim videoları ise eğitsel içerikleriyle ziyaretçilerine “şimdilik” tamamen ücretsiz olarak sunuluyor. Erçelebi ilerleyen dönemlerde “paywall” ya da diğer adıyla premium üyelik modeliyle bu tür özel içeriklere erişim sağlanabileceğini belirtiyor. Meraklısı için mimari eğitimler sayfasını ziyaret etmenizi mutlaka öneririz.

  Alternatif, farklı ve çeşitli deneyimler sunan websitelerini sizlerle buluşturmaya devam edeceğiz. 

  Kategori:
  Haber

  Cevap yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Mimari Medya