Ücretsiz dosya transferi – depolama ve paylaşma servisleri

  11 yıl önce yazıldı. Yazar:
  Abone Ol :  

  Çalışma dosyalarımızın içeriği arttıkça dosya boyutları da malumunuz artmaktadır..Yani ne kadar ağır dosya , taşıması ve göndermesi o derece zahmetli dosya anlamına gelmektedir..Gerçi çizimleriniz veya modellemelerinizin transferi için piyasadaki tanındık servisler ücretsiz olarak hizmet verebilmekte, ancak ne kadar zip’leseniz de ne kadar sıkıştırsanızda tek seferde gönderme boyutu belirli bir sınırı geçmeyecektir..

  Peki büyük boyutlu dosya’dan kasıt nedir o zaman diye soracaksınız mantıken..Cevap , modellemesini yaptığınız ve render aldığınız bir projenizin bir de mimari animasyonunu hazırlamak istediniz..Veya hazırlattınız bir şekilde..Bu video dosyası 1 GB ‘a kadar büyük olabilir.Google , hotmail ve yahoo gibi servisler yanlış hatırlamıyorsam 20-24 MB sınırına kadar tek seferde gönderim yapabilmeye olanak sağlıyor..İşte bu noktada aşağıdaki 3 servisi ücretsiz olarak kullanarak proje-çizim-render-animasyon ve diğer paylaşımlarınızı yapabilirsiniz..Dosya güvenlikleri konusunda kesin ve net bir bilgim yok ancak ben WE transfer’i yaklaşık 1 yıldır sorunsuzca kullanıyorum..Şimdiye kadar başıma dosya kaybı , silinmesi , çalınması vs. gibi durumlar gelmedi.

  Şimdi sıra servisleri kısaca tanımaya geldi..

  • WE TRANSFER Ücretsiz dosya transferi için, yapmanız gereken video, resim, doküman her ne paylaşmak isterseniz onları seçerek paylaşacağınız kişilerin e-posta adreslerini sisteme girmek. Servis 14 gün boyunca paylaştığınız dosyaları barındırarak daha sonra siliyor.
  •  Minus ‘a eklediğiniz dosyaları otomatik olarak Facebook ve Twitter’dan duyurabilir, sadece kendinize veya arkadaşlarınıza özel hale getirebilirsiniz. Servis yükleme işlemini tamamladıktan sonra size paylaşımı kolaylaştırıcı bir kısa link veriyor. Bu link hızlı ulaşım sağlıyor. Minus’a 2 GB’a kadar büyüklükteki dosyaları tek parça halinde yükleyebiliyorsunuz
  • Folders, Servise üye olmadan 500mb, üye olursanız 1gb’lık web alanına sahip oluyorsunuz. Ücretli abonelik seçenekleri de bulunmaktadır.
  Kategori:
  Makale

  Cevap yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Mimari Medya