Twin Valley Evi

  7 yıl önce yazıldı. Yazar:
  Abone Ol :  

  Mimarlar, genellikle arsanın zorlayıcı yapısına yönelik çözümleri içeren detaylar ve eklemelerle ev üzerinde hala daha çalıştıklarını söylese de, pek çok detay baştan sona çözümlenebilmiştir.

  Güneyinde 7,5m’lik bir uçurum sebebiyle park yeri bile olmayan dar bir arsaya sahip. Danze, arsanın bir taraftan evin en kullanışsız yanını oluşturduğunu, ama sonunda en belirgin özelliği biçiminde geldiğini söylemekte.

  Danze’nin mimar olan babasının da çiftin evinin yukarısındaki tepede oturması, park yeri eksikliğini gerçek anlamda bir sorun olmatan kurtarılmıştır. Komşularınızı tanıma açısından akrabalarla aynı otoparkı kullanmak, iyi bir çözüm oluşturmuştur. Danze; “Onların orada olmasından oldukça mutluyuz, ayrıca evi tasarlarken, babamın katkılarını da tebrik ediyoruz” şeklinde ifade ediyor.

  Dar ev, 3 ana kattan oluşuyor ve her katın kendine ait terası bulunuyor. Güneydeki masif duvar, üst katlara devam eden şerit pencereye açılan duvar ile birlikte, evin alt 2 katını, komşuların bakışlarından koruyor. Ev, en alt katta kuzeybatıdaki havuzla çevrelenmiştir.

  Danze ve Blood hareketli dinamik bir ev istekleri olduğu için, hareketli duvara ait büyük yatak odasını da içeren iç mekânlar, ayarlanmış ama tanımlayamamışlardır. Gerçekten işleyen esnek mekânlar yaratmanın oldukça ustalık istediğini söyleyen Danze gülerek, sadece farklılığını görmek amacıyla yemek masasının yerini dört defa değiştirdiklerini belirtirken, esnekliğin nötrlük ve hiçlik anlamına geldiğini de ekliyor. Bu ev, değişime hem karşı çıkmakta hem de fırsat tanıyor.

  Kategori:
  Makale

  Cevap yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Mimari Medya