Türkiye’nin İlk Sanal Gerçeklik Uygulama Markası: ViarDigital

  8 yıl önce yazıldı. Yazar:
  Abone Ol :  

    Maketler, 3D görseller ve animasyonlar artık demode oluyor.Ya da başka bir söyleyişle ”sanal gerçeklik – Virtual Reality ” uygulamalarıyla sunumlarda konut başta olmak üzere tüm ürün pazarlamalarında dijitalleşme öne çıkıyor.

  Konut sektörü için düşünüldüğünde de örnek daire hazırlama maliyeti, süreci ve sıkıntılarının dijital sunum teknolojileriyle hazırlanabilmesi daha inovatif görünüyor.
  Özellikle 2016 yılı digital sanal gerçeklik çalışmaları konusunda konut sektöründe yenilenme yılı olacak diyebiliriz. 3D teknolojileri ile müşteriye ulaşıp satış yapma konusunda yepyeni bir pazar oluşuyor.
  Ayrıca tüm tasarım disiplinlerinden uygulamacılara da hitap eden girişim önümüzdeki günlerde adından daha sık söz ettirecek.
  Hem de düşünsenize tasarımınızı konut geliştiricilere ifade edebilmenin daha güzel ve kullanışlı bir şekilde ifade ettiğinizi..Alışılageldik sunum yöntemlerinden farklı olarak öne çıkan yönlerinden biri de insanlara tasarımın içerisinde dolaşabilmeyi öngörmesi.
   viardigital-nedir
  Türkiye’nin ilk ve önde gelen sanal gerçeklik sunum firmasının kurucusu Özkan Ulusoy ‘un girişimi ViarDigital ve konu hakkında görüşlerini aşağıda paylaştık.
  ozkan-ulusoy

  Özkan ULUSOY – ViarDigital Kurucusu

  ”10 yılı aşkın süredir 3d tasarım, modelleme ve animasyon konularında inşaat ve sağlık sektörüne hizmet vermekteyim. 

  2014 yılında Viar Digital firmasını kurdum ve Gerçek Zamanlı 3d  mimari görselleştirme ile ilgili Ar-Ge çalışmalarına başladım. Şu an Ekibim ile birlikte Sanal gerçeklik teknolojisinde interaktif uygulamaların yapımını üstleniyoruz. 
  Yaptığımız sanal gerçeklik çalışmalarındaki diğer firmalardan ayrıldığımız en önemli konu. Dünya standartlarında en yüksek görüntü kalitesinde uygulamalar yapabilmemizdir.  Ayrıca yaptığımız bu uygulamalara 3d İnsan taraması yaparak elde edilen 3d modelin sanal gerçeklik uygulamalarına dahil edilmesidir. Bu sayede belirlediğimiz herhangi bir kişiyi yapacağımız sanal dünyaya dahil edebilir. Bir ürünün veya gayrimenkulün tanıtımını yapmasını sağlayabiliriz.”
  sanalgerçeklik-nedir

  Firmanın geliştirdiği teknolojiyle,konut satış ofislerinde proje üzerinde 4K kalitesinde görüntüler aracılığıyla gerçek zamanlı gezintiler yapılabilmekte!

  Alternatif Mimarlık teknolojileri ve sunum yöntemleri hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz ViarDigital web sayfasını mutlaka ziyaret etmelisiniz.Bu arada ViarDigital için hazırlanan aşağıdaki videoyu da mutlaka izlemenizi tavsiye edeceğiz.
  Kategori:
  Makale

  tarafından yorumlandı Türkiye’nin İlk Sanal Gerçeklik Uygulama Markası: ViarDigital

  • Girişimi çok beğendim.Lakin Türkiye’de ilk olduğu konusunda benim şüphelerim var.Avrupada yanılmıyorsam 5 yıldır uygulanan birşey diye biliyorum.?

   Caner Cambaz 12 Aralık 2015 20:49
  • Daha önce farklı formatlarda belki uygulanmış olabilir.Ama viardigital , kullandığı teknolojiyle öne çıkıyor.

   Murat ERÇELEBİ 12 Aralık 2015 20:53
  • Mimarlık teknolojileri adına gelişimin göstergesi.Çok beğendim.Fiyat bilgisi?

   Erhan 12 Aralık 2015 21:06
  • Girişimin web sitesini ziyaret etmelisiniz.

   Murat ERÇELEBİ 14 Aralık 2015 11:40

  Cevap yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Mimari Medya