‘Türkiye’nin En Sağlam Yapısı Olacak’

  8 sene önce yazıldı. Yazar:
  Abone Ol :  

  Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız Akkuyu Nükleer Santralı’nın Türkiye’nin en güvenilir yapısı olacağını ifade etti. Yıldız, “Türkiye’de 9 büyüklüğünde bir deprem hiç yaşanmadı. Siz bilin ki bu yapı biz istesek de istemesek de Türkiye’nin en güvenilir yapısı olacak” diye konuştu.

  Konuşmasının ardından öğrencilerin sorularını yanıtlayan Bakan Yıldız, Mersin’de yapılacak Akkuyu Nükleer Santrali’nin güvenliğine ilişkin bir soruya, “Siz bilin ki bu yapı biz istesek de istemesek de Türkiye’nin en güvenilir yapısı olacak” cevabını verdi. Dünyada elektrik üretimine ayrılan bütçeden daha fazlasının güvenlik sistemlerine ayrıldığını hatırlatan Yıldız, “Nükleer santralleri ‘Ben ucuza, yarı güvenlikli yapayım’ dediğiniz anda uluslararası arena buna izin vermez. Türkiye’de 9 büyüklüğünde bir deprem hiç yaşanmadı. Ama siz bilin ki bu yapı biz istesek de istemesek de Türkiye’nin en güvenilir yapısı olacak” diye konuştu.

  Yıldız, büyük çapta elektrik kesintilerinin sadece Türkiye’de yaşanmadığını, benzer arızaların Avrupa ülkelerinde de yaşandığını kaydetti.

  Kategori:
  Haber

  Cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Mimari Medya