Türkiye’nin En Büyük Yeşil Bina Kongresi Yapıldı

  8 yıl önce yazıldı. Yazar:
  Abone Ol :  

  Türkiye’nin en büyük yeşil bina kongresi “ÇEDBİK Kongre 2016”nın ilk oturumu dün InterContinental Otel’de yapıldı.

  Belgeleme, yerleşke, malzeme oturumlarının düzenlendiği ilk gün, Türkiye’nin ilk yerli yeşil bina sertifikası ÇEDBİK-Konut ilk kez bir projeye Ant Yapı Antteras projesine verildi.
  Dünya Yeşil Binalar Konseyi üyesi olan ve yapı sektörünün yeşil dönüşümüne liderlik eden ÇEDBİK, 100’den fazla üyesiyle 2007 yılından beri “yeşil bina” sistemi ile ilgili bilinçlendirme çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. 4 senedir ÇEDBİK tarafından düzenlenen ve gelenekselleşen “Yeşil Binalar Zirvesi”, bu sene 4-5 Şubat 2016 tarihinde InterContinental Otel’de “ÇEDBİK Kongre 2016” adı altında kongre olarak düzenleniyor.
  Ana temasının “Dayanıklı Şehirler İçin Düşünsel Dönüşümler” ve “Binadan Yerleşkeye Bütünsel Tasarım için Diyalog” olarak belirlenen kongrenin ilk ayağı 4 Şubat Perşembe günü başladı. ÇEDBİK Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Özdil’in, Uluslararası Müteahhitler Konfederasyonu Başkanı Emre Aykar’ın ve Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı Yenilenebilir Enerji Genel Müdür Yardımcısı Erdal Çalıkoğlu’nun açılış konuşmalarını yaptığı ilk gün belgeleme, yerleşme ve malzeme oturumları gerçekleştirildi.
  Dünyanın-gözü-ÇEDBİK-Kongre-2016da
  Etiketler:
  Kategori:
  Haber

  tarafından yorumlandı Türkiye’nin En Büyük Yeşil Bina Kongresi Yapıldı

  • kaçırılmaması gereken bir etkinlik gibi duruyo..sanırım etkinliklere biraz daha yer versek süper olacak..

   Pnar 7 Şubat 2016 15:53

  Cevap yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Mimari Medya