Türk Konut Geliştiricilerine Ukrayna’dan Davet!

  8 sene önce yazıldı. Yazar:
  Abone Ol :  

  İSİAD, ağırlıklı olarak inşaat ve gıda sektöründe faaliyet gösteren 17 Ukraynalı iş adamı ile İstanbul’lu iş adamlarını ‘’İş Forumu”nda bir araya getirdi. Ukraynalı ve İstanbullu iş adamları iki ülke arasında yatırım ve ticaret olanaklarını ve iş fırsatlarını değerlendirdiler.

  700’e yakın iş adamına hizmet veren İstanbul Sanayici ve İş adamları Derneği İSİAD, üyelerinin yurtiçi ve yurt dışından birçok iş adamıyla ikili iş görüşmeler yapmasını sağlamaya devam ediyor. İSİAD, 4-5 Ekim 2013 tarihleri arasında Ukrayna’dan gelen 17 kişilik iş adamı heyetini ağırladı.

   

  Ağırlıklı olarak inşaat ve gıda sektöründen oluşan 17 kişilik Ukraynalı iş adamı heyeti, İSİAD üyesi Türk iş adamları ile bir araya gelerek iki ülke arasında karşılıklı iş fırsatlarının anlatıldığı ikili iş görüşmeleri gerçekleştirdiler. İSİAD Merkezi’nde Boğaziçi Salonu’nda gerçekleşen ikili iş görüşmelerinde taraflar, beraberlerinde getirdikleri ürün numunelerini de paylaşarak, hem ürünler, hem markalar hem de sektörler hakkında bilgi paylaşımında bulundular.

   

  İki gün boyunca devam eden program sonrasında açıklama yapan İSİAD Başkanı Cihat Özbekli, Ukrayna ile Türkiye arasındaki ticaret hacminin 6,5 milyar olduğunu ifade ederek Ukrayna ile imzalanan Serbest Ticaret anlaşmasının iki ülke arasındaki ekonomik ilişkileri olumlu etkilediğini söyledi. Program çerçevesinde gıda ve inşaat alanlarında birçok ikili görüşme gerçekleştirdiklerini söyleyen Özbekli, bu görüşmelerin birçok iş ortaklıklarının doğması için önemli bir vesile olduğunu belirterek, İSİAD olarak farklı ülkelerle de İş Forumlarına devam edeceklerini söyledi.

  Kategori:
  Haber

  Cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir