”Topografyanın Uzantısı Olarak Mekan ve Mimari” Konuşuldu!

  7 sene önce yazıldı. Yazar:
  Abone Ol :  

  Cumhuriyet Üniversitesi (CÜ) Mimarlık Fakültesi mimarlık söyleşileri kapsamında ‘Topografyanın Uzantısı Olarak Mekan ve Mimari’ adlı söyleşi gerçekleştirildi.

  2709Mimarlık Atölyesinde gerçekleşen söyleşiye Mimarlık Bölüm Başkanı Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Uğur Tuztaşı, öğretim elemanları ve öğrenciler katıldı. Hebil 157 evleriyle mimarlık alanında uluslararası Honar Award ödülü sahibi Mimar Alper Aytaç ve Doç. Dr. gülşen Aytaç, 2. sınıf öğrencilerini mesleki alanda bilgilendirdi.

  Söyleşi öncesinde konuşan Yrd. Doç. Dr. Tuztaşı, Mimar Alper Aytaç ve Doç. Dr. Gülşen Aytaç’ı üniversitede görmekten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, söyleşinin başarılı geçmesini temenni etti.
  Mimar Alper Aytaç, öğrencilerin üniversitede mimari bir aşkla eğitim aldıklarını ifade ederek, mimarlık mesleğini sevmenin ayrı bir önemi olduğunu belirtti. Aytaç, Sivas’ın tarih kokan bir şehir olduğunu söyleyerek, şehrin tarihi mimari yapılarının öğrencilere ilham verebileceğini vurguladı.
  Doç. Dr. Gülşen Aytaç ise Hebil Evleri’nin peyzaj mimarisi hakkında bilgiler vererek, peyzaj işinin çok zor olduğunu ifade etti.

  Kategori:
  Haber

  Cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir