Tenhachi Mimarlık, Kanagawa’daki küçük bir konutu rahat bir aile evine dönüştürdü

  3 sene önce yazıldı. Yazar:

  Kanadawa’da Tenhachi Mimar ve İç Mimarlık Tasarımcısı Tomoko Sasaki ve Kei Sato, 67 metrekarelik küçük bir dairenin alanlarını endüstriyel bir görünüme dönüştürdü.

  Tavan altında ve beton kirişlerde, daire tesisi yeniden tasarlandı. Bölme duvarlarının çoğu, banyo ve yatak odasının bulunduğu büyük kutular gibi görünen büyük bir yaşam alanını barındıracak şekilde tasarlanmıştır.

  Orijinal beton yapı, betonarme duvarlar, büyük pencereler, ahşap zeminler ve duvarlar olmak üzere projede yer alan yeni malzemelerle kesişen bir şekilde muhafaza edildi.

  İki büyük “kutu” özgün bir gizlilik formülünün özelliklerini özetlemektedir. “Beyaz kutu” iki seviyeye ayrılmıştır: alt katta yatak odası bulunur, üst kat çocuklar için uygun bir alan alırken düşük kat ile daha da samimi hale gelir. Ancak banyo, ikinci “kutunun” ahşap duvarlarıyla korunuyor. Bir çeşit çerçevenin ortasına yerleştirilen depo, beyaz altıgen kiremit duvarıyla tasarlanmıştır.

  Evin gerçek kalbi salon: beş metre Japon sediriyle yapılmış masa ile temsil edilmektedir. Çok farklı etkinliklere ev sahipliği yapan bu masa, mutfak, yemek alanı, çalışma alanı ve çocukların yaratıcılığı için destek sunan bir yer. Aynı zamanda bu masa çok işlevli mobilyaların bir unsuru olarak gerekirse arkadaşlarınızla eğlenceli yemekler için, 20 koltuklu basit bir masa olabilir.

  Kategori:
  Tasarımlar

  Cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir