Temiz Su Sağlayan Güneş Panelleri!

  5 sene önce yazıldı. Yazar:

  Tasarlanan bir cihaz ile su sıkıntısı çekmekte olan Ekvator, Ürdün ve Meksika rahata kavuşacağa benziyor. Test aşamasında olan yeni ürün Güneş Enerjisi Paneli şeklinde, atmosferden nemi çekerek temiz su olanağı sağlıyor.

  Arizona merkezli olan startup firması Zero Mass Water’ın tasarladı “SOURCE” isimli cihaz temiz içme suyu üretebilmek için Güneş Enerjisini kullanıyor. Bu yeni teknoloji içme suyuna erişemeyen pek çok insan için kaç tane panel kullanılacağına bağlı kalınarak dört kişilik bir aile veya koca bir hastane için güvenilir ve temiz su sağlanabiliyor.

  Ekvador’un en büyük kenti olan Guayaquil’de yaşayan bir aile, bir bardak su içmek için musluğu açtığında, maalesef su akmıyor. Bu altyapı olmadığından kaynaklanıyor. Böyle bir durumda erine, arka bahçesinde kurulmuş olan İnovatif Güneş Paneli olan “SOURCE” havada bulunan nemi çekiyor ve temiz içme suyuna dönüştürüyor. Böylece basit bir bambu evde oturan suya kavuşuyor.

  Zero Mass Water CEO’su olan Cody Friesen, yeni tasarımları hakkında bir açıklama yaptı ve klima kullanan herkesin havadan su yapabileceğini, bunun sihirli bir şey olmadığını söylerken, bunu kendilerinin altyapıdan bağımsız ve gerçekten oldukça verimli yaptıklarını, bunun ultra saf su olduğunu belirtti.

  Zero Mass Water Şirketi, ürettikleri Güneş Panellerini Ekvador, Ürdün, Meksika ve Amerika Birleşik Devletlerinde pilot program olarak kurduklarını ve önümüzdeki birkaç hafta içinde de daha fazla ülkede kurulacağını söyledi.

  Kategori:
  Haber · Tasarımlar

  Cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir