Tek Odalı Otel…

  5 yıl önce yazıldı. Yazar:
  Abone Ol :  

  Prag’ ta eski bir bina üzerinde yapılan değişiklikler görenleri hayran bıraktı. Devasa bir televizyon kulesi yeniden tasarlandı ve tek odalı bir otele haline geldi. Eski televizyon kulesinin dış görünüşü tarz bakımından eski olsa da buna rağmen iç mekânlar oldukça modern bir mimari çizgi ve en son teknolojilerle donatılmış olarak tekrardan dekore edildi.

  Devasa televizyon kulesini ziyaret eden kişiler bu kulenin farklı farklı yerlerinden şehrin tüm bölümlerini değişik bir perspektiflerle seyretmeye doyamayacaklar.

  Tek dalı otelin alt katında ziyaretçilere yemek yeme imkânı sunuluyor. Bu restoran 16 kişilik olarak tasarlanmış. Yeni tasarlanmış olan otel odasında yatak odası içinde birde banyo küveti mevcut. Bu banyo küveti cam bir ayırıcı ile yatak kısmından ayrılmış. Küvet öyle bir yere yerleştirilmiş ki hem duş alıp hem de yüksekten şehrin muhteşem görüntüsü izlenebiliyor. Bu arada toplantı yapılacak bir mekâna ihtiyaç duyulması halinde oda ihtiyaca uygun bir toplantı salonuna dönüştürülebiliyor.

  Televizyon kulesi, 1980’li yıllarda yapılmış olup metal bitişli 3 tane beton ayak üstüne oturtulmuş. Hala gerekli olduğu zamanlar konuşmaları karıştırmak üzere televizyon kulesindeki ekipmanlar kullanılıyor.

  Çek sanatçı David Cerny, kulenin ilk baştaki kamu binası görüntüsünü silip imajında değişiklik yapma görevini üstlenmiş. Binanın görüntüsünü ilginç bir hale getirmek isteyen Çek sanatçı David Cerny, kuleden yukarı doğru tırmanmakta olan dev bebekleri kuleye koydurmuş.

  Kategori:
  Tasarımlar

  Cevap yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Mimari Medya