Tatil İçin Lüks Çadır!

  5 sene önce yazıldı. Yazar:

  Eğer hayallerinizde herkesten ve her yerden uzakta bir tatil yapmak varsa bu tasarım tam da size göre. Bu lüks çadırı Autonomous Tent üretmiş. 5 yıldızlı bu lüks çadırın tasarımını yapan mimar ise Harry Gesner.

  Lüks çadır oldukça donanımlı. Çadırda güneş enerjisi kullanılıyor ve atıkları da en az seviyeye indirebilen bir de sisteme sahip bulunuyor. Pek çok binada olan doğal enerji kullanımından çok daha fazlası bu çadırda kullanılıyor.

  Çadır, birbirine geçmeli olan metal konstrüksiyon ile ahşap bir zemin üzerine kurulmuş ve yarı yarıya saydam, ileri teknoloji ile üretilmiş olan bir kumaş ile kaplanmış. Kumaş su geçirmeyen ve pas, haşere gibi şeylere de dayanıklı olarak üretilmiş. Ayrıca çadırın yapısı ve kumaşı orta şiddette olan fırtına ya da kar yağışlarından etkilenmeyecek bir şekilde geliştirilmiş.

  İnşa edilmiş olduğu alanın daha fazla geniş bir şekilde kullanılması amacı ile orta kısmının yüksekliği oldukça artırılmış. Takılan güneş panellerinin sayesinde hem elektrik üretimi, hem pompaların ve su filtrelerinin çalışması, hem de ısınma sağlanıyor. Çadırdaki atık suların dönüştürülebilmesi için filtre sistemi yapılarak, kullanılmış olan su tekrar arıtılarak toprağa verilmiş.

  Lüks çadır iki farklı boyut ve formda tasarlanmış. Kurulması istenilen yere kurulum ekibi kısa zaman içinde kuruluyor ve sonrasında tatil bittiğinde de hiçbir iz bırakılmadan toplanıyor. En tercih edilir yönü de istenilen yere kurulum yapılabilmesi olarak gösteriliyor.

  Kategori:
  Tasarımlar

  Cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir