Tasarım Ve Doğa Zirvesi 2016’da Gerçekleşecek

  5 sene önce yazıldı. Yazar:

  Doğu Akdeniz Akademik Araştırmalar Merkezi (DAKAM) tarafından ilki düzenlenecek olan, ücretsiz ve kamuya açık olan “Tasarım ve Doğa Zirvesi” doğa ile tasarım arasındaki etkileşim ve ilişkilenme biçimlerini ele almayı hedeflemekte.

  2016, Haziran ayında, İstanbul’da gerçekleşecek olan etkinlik “doğa ve tasarımla ilgili önemli kavramları, yetkin akademisyen ve tasarımcılardan oluşan bir konuşmacı kadrosuyla, disiplinler arası bir yaklaşımla ele almayı ve konuya ilgi duyan herkesi bir araya getirmeyi” hedeflemekte.

  Hızlı ve plansız kentleşme, endüstrileşme, enerji planlamasının dikkate alınmayışı, kent kültürü öğesinin yitirilmesi, var olan anlayışların sürdürülemez olması, insanlığın doğaya olan ihtiyacının hiç olmadığı kadar keskin bir biçimde hissedilmesine neden oldu.

  Bu noktada, Tasarım ve Doğa Zirvesi, bu ihtiyacı ve yarattığı “tasarım”ın her ölçeğinde (kentlerden günlük yaşam nesnelerine kadar) doğa ile bir uyum yakalanması gerektiği fikrinin vurgulanabileceği bir platform oluşturacaktır.

  Etkinlik ile ilgili daha detaylı bilgilere bu sayfadan ulaşabilirsiniz.

  Kategori:
  Haber

  Cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir