Tasarım Otelleri

  7 yıl önce yazıldı. Yazar:
  Abone Ol :  

  Restore edilen tarihi binalarıyla gittikçe büyüyen portfolyosa sahip Hospes Tasarım Ekibi 2 yeni oteli daha portfolyosuna ekler.

  Hospes Ámerigo /Alicante, İspanya

  Hospes Amerigo, Alicante’nin canlı tarihi kent merkezinde yer alan eski bir Dominik Rahibe manastırına yerleştirilir. Hospes Tasarım ekibiyle  Elvira Clanco tarafından, orijinal mimari tasarımını tamamlayacak biçimde bina büyük bir dikkatle otele dönüştürülüyor.

  Otel için özel oluşturulan sanat koleksiyonuyla sonuç oldukça seçkin ve samimi modern bir çevrenin yaratılması oluşturulur. Bir zamanlar iki bina arasında dar bir yol olan orijinal pasaj, teras olarka kullanıldığı gibi şimdi ana giriş olarak kullanılıyor.

  Çatı katında yüzerek yada dinlenirken, Alicante’nin tarihi şehrinin ve görkemli Santa Barbara Kalesinin manzarasının keyfi çıkartabilir.

  Otelde aynı anda otantik yerel yemekleri yenilebilir akşam yemeği yiyebileceğiniz Senzone Restoranı ve şık bir barda bulunuyor.

  Palau de la Mar / Valencia, İspanya

  Palau de la Mar Oteli, tarihi şehrin tam ortasında 19 yy sarayına yerleşir. İç mimar İsabel Lopez ve Sandra Tarruella sanat ve tasarımla harmanlayarak seçilmiş ve modern bir çevre yaratır.

  Lobideki büyük çift merdiven, binanın orijinal ihtişamına uygun olarak şekilde restore edilir ve tüm iç mekanlar beyaza boyanıp soyut sanat objeleriyle dekore edilir.

  Arka taraftaki minimalist ek misafir odaları sağlanır. Avlu bahçe yelkene benzer canvas çatıyla gölgelendirilir.

  Bütün konuklar sakin dış mekanlarlayla 2 salonu, kütüphaneyi ve yerel mutfaklardan örnekler sunan kozmopolit Ampar restoranını kullanılıyor. Sauna Hamam ve büyük bir jakuzi bulunacak küçük bir sağlık merkezi de bulunuyor.

  Geniş odalarda, koyu ahşap ve deri mobilyalar, plazma TV, ADSL İnternet bağlantısı, kablosuz telefonlar, ücretsiz mini bar ve kasa bulunuyor.

  Kategori:
  Sanatsal

  Cevap yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Mimari Medya