Tasarım Festivali Beyoğlu’nda 60’dan Fazla Tasarımcıyı Buluşturdu

  7 yıl önce yazıldı. Yazar:
  Abone Ol :  

  İstanbul Beyoğlu’nda ‘Beyoğlu Hareketleniyor’ Festivallerinin 3’üncüsü olan ‘İstanbul Design Week’ Tasarım Festivali Beyoğlu Taksim Meydanı’nda başladı. Festival 50 gün sürecek.

  Festivale dünyanın dört bir köşesinden 60’dan fazla tasarımcı geldi. Çeşitli ülkelerden farklı tasarımcıları buluşturan festivalde, mobilyadan avizeye kadar pek çok alanda yapılmış olan tasarımlar sergileniyor.

  Tasarımların göz kamaştırdığı festivalin açılış törenine, Beyoğlu Belediye Başkanı olan Ahmet Misbah Demircan ve Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkanı olan Mehmet Büyükekşi ile pek çok sayıda vatandaş katılım sağladı. Festivalin Başkan Ahmet Misbah Demircan’ın açılış kurdelesini kesmesiyle başladı. Daha sonra Başkan Demircan ve Büyükekşi tüm stantları gezdi pek çok alanda tasarımı yapılan eşyaların özellikleri hakkında tasarımcılarından bilgiler aldı.

  Festivale, çeşitli ülkelerden gelip Beyoğlu’nda buluşan 60’dan fazla tasarımcı stantlarıyla birlikte katım sağlıyor. Taksim Meydanı’na kurulmuş olan stantlarda tasarımcıların hazırlamış olduğu çanta, mobilya, vazolar, avize ve tasarlanan pek çok eşya alıcıların beğenisine sunuluyor.

  Beyoğlu’nda başlayan festivalde standı olan ve çok uzun zamandır deri sektörü ile çalışmaları olduğunu belirten Çiğdem Dayıoğlugil, tasarımlarını formlar üzerinden yaptığını söylüyor. Çiğdem Dayıoğlugil 2013 yılından bu yana İstanbul Design Week’e katıldığını belirtirken, bu sene organizasyon yapısının değiştiğini ve bu konuda bilinçlenmenin de artmış olduğunu vurguluyor. Ayrıca festivalin bu sene devlet desteğiyle ile yapıldığını bu nedenle katılımın daha çok olduğunu söylerken, orada olmaktan çok mutlu olduğunu sözlerine ekledi.

  Kategori:
  Haber · Tasarımlar

  Cevap yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Mimari Medya