Tarihi Hamam, Sponsor Bulunamadığı İçin Ne Hale Geldi!

  10 yıl önce yazıldı. Yazar:
  Abone Ol :  

  Büyükorhan Belediye Başkanı Hasan Taş, dağ yöresinde kırsal turizmi çok önemsediklerini belirterek, “Bu yörenin tarım, hayvancılık ve turizmden başka şansı yok. Büyükorhan-Bursa yolunda birkaç eksiklik var. Yollar tamamlandıktan sonra turizm Büyükorhan’da hareketlenecek. Cenabı Allah’ın verdiği eşsiz tabiat, güzel bir iklim, bol oksijen var. Bu nimetten insanları yararlandırıp, halkı da bundan istifade ettirmek istiyoruz. Bu zenginlik yörenin geleceği için kullanılırsa çok büyük avantaj olur” dedi.

  Turizm konusunda Büyükorhan’da bazı güzelliklerin atıl durumda olduğunu ifade eden Başkan taş, “Hamamımız atıl halde. Diğer taraftan Bayındır ve Karalar mağaraları ziyarete açılacak, ama atıl halde. Görecik ve Belpınar yaylası gibi fevkalade yerler atıl halde. Derecik’te Roma döneminden kalma bazilikamız var.

  Bir sponsorluk anlaşması yapılmış. Fakat sponsor firma para bulamadığı için inşaatı durmuş durumda. Eğer bu anlaşmayı Turizm Bakanlığı’na ya da Büyükşehir Belediyesi’ne devredebilirsek bazilikayı canlandıracağız. Turizm ile ilgili netlik kazanmayan bazı çalışmalarımız var. Onları da zamanı gelince açıklayacağız” diye konuştu.

  Kategori:
  Haber

  Cevap yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Mimari Medya