Tapu’da Kare Kod Dönemi Başlıyor

  8 sene önce yazıldı. Yazar:
  Abone Ol :  

  Tapu sistemelerinin kare koda geçerek değişmesiyle bir çok mağduriyet de sona erecek.

  Tapuda son dönemde yapılan yenilikler bir çok alanda kolaylık sağlıyor. Ancak uzmanların karee kod isteği de var… Böylelikle, tapuda uygulamaya alınacak Kare Kod sistemi sayesinde noterler ve tapunun entegre olabileceğini bunun da mağduriyetin önüne geçeceğini öngörülüyor..

  Kare kod uygulaması olduğu tapuda, son dönemde yapılan modernize çalışmaları ve arka arkaya devreye alınan modern uygulamalar pek çok işlemin zahmetsiz ve kısa sürede yapılmasını sağlayacak. Randevudan dosyalamaya pek çok işlemin sadece internet bağlantısı olan herhangi bir yerden yapılabildiği tapuda uygulamaya alınacak olan Kare Kod sistemi ile de noterlere gelen tapulara ilişkin bilgilerin güncelliği saniyeler içinde kontrol edilebilecek. Böylece işlemler gerçekçi ve hızlı olurken tapu dairelerinin de yükü azaltılmış olacak.

  Entegre için gerekli
  Erilkun, noterlerde yapılan tapuya ilişkin pek çok işlemde doğrulama yapılamadığını belirterek noterlerin belgelerin teyidiyle hareket etmesi gerektiğini söyledi. Tüketici ve emlak danışmanlarının mağdur olmasını önlemek için tapu daireleri ile noterlerin mümkün olduğunca entegre hareket etmesi gerektiğini, bunun da Kare Kod uygulaması ile sağlanabileceğini belirtti.

  Etiketler:
  Kategori:
  Makale

  Cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Mimari Medya