Subliminal Mimari [ araştırma ]

  9 sene önce yazıldı. Yazar:
  Abone Ol :  

  Tasarladığı binalarda masonik öğeleri bilerek ve isteyerek kullanan mimari tasarımcılar da var , uzun bir tasarım sürecinin sonunda fonksiyonel biçimde çözdüğüne inanarak subliminal ve illuminati öğelerinin kendiliğinden çıktığı mimari formlar da..Bu noktada tasarımcıya düşen safını net biçimde ifade etmektir aslında.

  Cinsel objeler ve geometrik formların sıkça yer aldığı bilinç altı mesajlarının varlığı bazı mimarlar için vazgeçilmez olmak ve belirli bir kitle için favori olmak deneyimini de beraberinde getirmiyor değil!

  Belki şaşıracaksınız ancak aşağıdaki mimari video ve resimlerde birbirinden ilginç mesajlar bulunmakta.Kimisi çok açık , kimisi ise ancak bilinç altının anlayabileceği şekilde..Konu ile alakalı en kapsamlı videolar aşağıdakiler gibi duruyor.Merakı olanlar tüm bölümleri izleyerek bilgi sahibi olabilirler..

  Bir penisi andırabilecek bu yapı İngiltere’de bulunmakta.Mimarı bilinmiyor ancak tasarımın pek te temiz bir niyetle yapıldığı söylenemez. İlk bakışta bir anıt gibi duran yalnız resme biraz dahil olduktan sonra subliminal mesajın bariz biçimde öne çıktığı bu tasarım ise Bulgaristanda bulunmaktadır. Yandaki 3 resimde de aynı temanın kullanılıyor olması bu resim için pek birşeyler söylememize gerek bırakmıyor..
  Kategori:
  Makale

  tarafından yorumlandı Subliminal Mimari [ araştırma ]

  • yani videolar ,görseller , yorumlar..konu..başlık falan..harikasın mimarimedya! ben bu blogu seviyorum..mimar değilim ama bu sitede olmak harika!!

   Mimarın günlük defteri 26 Mayıs 2013 21:10
  • teşekkürler.Mimarlık sitesi çok , ama bu kalitede bir mimarlık blogu yok..bu açığı kapadığımıza inanıyorum.aylık ziyaretçi sayısı 5000’lere dayandı 🙂

   Murat ERÇELEBİ 26 Mayıs 2013 21:27

  Cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir