Spine Tower’da Satışlar Baş Aşağı.. [kısa kısa]

  9 yıl önce yazıldı. Yazar:
  Abone Ol :  

  Soma faciasının olduğu günlerde Soma Holding’in müteahhitlik işini üstlendiği Spine Tower da gündeme gelmişti. Spine Tower’ın bugün Soma Holding ile bir ilişkisi kalmadı. Kuledeki ofis ve rezidanslar satılık. Ancak Soma algısı satışı güçleştiriyor.

  SOMA’da 13 Mayıs 2014’te 301 madencinin hayatını kaybetmesine neden olan faciayla gündeme gelen Soma Holding’in Maslak’taki plazası olarak bilinen Spine Tower’da neredeyse her ofis, rezidans satılık. Plaza’da satılık rezidans fiyatları 4 milyon doları bulurken, çok sayıda kiralık ve satılık ofis de var.Yaşanan korkunç kazadan sonra Soma Holding – Spine Tower ilişkisi ile ilgili açıklamalar yapılmış, Soma Holding ile Tilaga İnşaat arasındaki müteahhitlik ilişkisinin sona erdirildiği duyurulmuştu.

  Bu açıklamalar da İstanbul’un en işlek iş merkezindeki Spine Tower’ın ilgi görmesini sağlayamadı.

  İstanbul’un en yüksek ve konforlu kulelerinden biri Spine Tower. 217 metre yükseklikte. Toplam 56 katı var, bu katların 9’u yer altında. 5+1 süper lüks rezidans fiyatı 4 milyon dolar Spine Tower’da. Uzun zamandan beri neredeyse Spine Tower’da tüm ofis ve rezidanslar kiralık ya da satılık. En ucuz kiralık daireler 1800 dolar civarında. 2+1 dairelerin kiralık fiyatları 10 bin ile 20 bin lira arasında değişiyor. Bölgedeki emlakçılardan alınan bilgilere göre, mülk sahiplerinin binada oturmadığını rezidans ve ofilerin hemen hemen hepsinin satılık ya da kiralık olduğunu söylüyor.

  Etiketler:
  Kategori:
  Haber

  Cevap yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Mimari Medya