Sosyal Medya, Mimarlık Ofisleri İçin Yeni Reklam Mecrası [değerlendirme]

  11 yıl önce yazıldı. Yazar:
  Abone Ol :  

  Artık yurtdışındaki gibi tüm firmaların birer resmi blog sayfaları var diyebiliriz.Bu cümleyi mimarlık ofisleri için kurmadım ama mimarlık ofisleri de portfolyolarını cesur biçimde sergilerken bir yandan da ufak ufak tasarım notlarını ve mimarlık camiasında yaşanan tartışmalara kendilerince yer verdikleri bloglarını yayımlamaya başladılar bile.

  AYRICA ; OFİSTE PROJE YOKKEN YAPILABİLECEK 13 ŞEY BAŞLIKLI BU YAZIYI DA OKUYABİLİRSİNİZ..

  Reklam , şüphesiz en önemli gelir getirici şeylerden biridir ancak mimarlık tavsiye üzerine iş kapan bir meslektir..Yani , takdir edeceğiniz üzere  istediğiniz kadar bilboardlara adınızı yazın , istediğiniz kadar tv’lara reklam verin bu durum değişmeyecektir.

  Google  , uygun sayılabilecek fiyatlara reklam verilen sanal ortamlardan yalnızca birisi..Her tık başına para ödemek zorundasınızdır ama dünyanın en çok arama yapılan motoru olduğu için mimarlık sitenize ziyaretçiler akın edecektir hergün.

  Deneyin görün , hemen arama motoruna mimar , mimarlık vs. yazın sağ kolonda veya en altta , bazen de en üstte mimarlık firmalarının reklamlarını göreceksiniz.

  Twitter’da yine bu mecralardan biridir.

  ‘Mimar’ kelime kökünü içeren isimde bir twitter hesabı açıp , daha sonra bu hesap üzerinden mimarlıkla ilgili paylaşımları kesmeyip , sonraları ise kendi mimarlık şirketinin ismiyle değiştiren çok ofis var bugün..Bir şekilde varolmaya çalışıyor ofislerin tamamı bu yolları kullanarak..

  Sosyal medyada varolmak yalnızca mimarlık ofisleri için değil , tüm firmalar ve ofisler için artık yazımın başında da belirttiğim gibi vazgeçilmez oldu bile.

  Zaman ilerledikçe daha neler eklenecek bakalım merakla bekleyenler arasındayım 🙂

   

  Kategori:
  Makale

  tarafından yorumlandı Sosyal Medya, Mimarlık Ofisleri İçin Yeni Reklam Mecrası [değerlendirme]

  • Mimarlik firmalarinin kurumsal kimlikleri ile sosyal medyada bulunmalari reklam amacli profil olusturduklari anlamina mi geliyor yani ?

   ersan 15 Ocak 2013 20:17

  Cevap yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Mimari Medya