Son Yılların Gözdesi; Akıllı Evler…

  8 yıl önce yazıldı. Yazar:
  Abone Ol :  

  Son zamanlarda akıllı evler, hem güvenlik bakımından hem de birçok kolay kullanımı bir arada sunduğundan dolayı oldukça rağbet görmekte.

  Bu evlerde istediğiniz an otomatik ışık değişimi yada sevdiğiniz bir müziğin çalması gibi güzellikleri bir arada yaşayabilirsiniz.

  Akıllı evlerde, evin sahibi ile özel aletler ve cihaz donanımları mevcut. Ev sahibi evleri ile bilgisayara ya da telefon aracılığı ile bağlantı kurabilir. Her komut farklı bir bağlantıdır. Evde aydınlatma, ısıtma, ışık, perde gibi daha bir çok şey ev sahibinin bir komutu ile değişebilir.

  Akıllı evlerin ilk çıktığı zamanlarda bu evlere ancak maddi olanakları üst seviyelerde olan kişiler sahip olurken, son yıllarda teknolojinin oldukça gelişmesi bu evlerin daha bir ulaşılır olmasını sağlamış. Hala normal bir ev fiyatından çok yüksek ama yine de ilk yıllarda olduğu gibi alma oranı düşük değil.

  Akıllı evler yıllar önce ilk kez 1975 yılında merkezi İskoçya’da olan bir kuruluş tarafından geliştirildi. Yıllarca hızla gelişen teknoloji sonrasında bu evler hayata geçirildi.

  Akıllı ev sayesinde içinde insan olsun ya da olmasın kapı pencere kilitlenebiliyor, sıcaklık ayarı değiştirilebiliyor. Ayrıca evin nem dengesi korunurken, ışıkla ilgili tüm oynamalarda tek bir komut ya da tuş ile hallediliyor. Tüm bunlarla birlikte evin güvenilirliği artıyor hatta çocuğunuzun eve girip çıktığını bile kontrol edebiliyorsunuz.

  Evi 24 saat kameralar ile izlenebiliyor. Böylece istenilen her yerde istenilen saatte ev izlenebiliyor.

  Kategori:
  Haber

  Cevap yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Mimari Medya