Söke Mimarlık Ve Tasarım Fakültesinde Sınıflara Bağışçıların Adı Verilecek

  9 yıl önce yazıldı. Yazar:
  Abone Ol :  

  Aydın’ın Söke ilçesinde Mimarlık ve Tasarım Fakültesi binasının inşaatı devam ediyor.
  Söke halkının katkılarıyla bugüne kadar Meslek Yüksekokulu ve İşletme Fakültesi binalarını tamamlayıp, eğitime kazandıran Söke; Mimarlık ve Tasarım fakültesi binasını da tamamlayıp eğitime kazandırmaya kararlı.

  Adnan Menderes Üniversitesi bünyesine kazandırılacak Mimarlık Fakültesi binasında hayırlseverleerin katılarıyla düzenlenecek olan sınıflara, hayırseverlerin isimleri verilecek.

  Bu yöntem yıllar önce yine Sökeliler tarafından yapılan Söke Devlet Hastanesi’nde de uygulanmış, hastanede her odaya Sökeli hayırseverlerin isimleri verilmişti.
  Konuyla ilgili olarak ilk Mimarlık Fakültesi’nde ilk sınıf (amfi) inşaatın müteahhidi Mehmet Öz tarafından babası Ali Öz adına düzenlendi. Düzenlenen sınıfta kampanyanın startının verildiği bir basın toplantısı düzenlendi. Toplantıda İlçe Kaymakamı Mehmet Demirezer, Söke Belediye Başkan Yardımcıları Fahri Sivrioğlu ve Ahmet Karakaş, Söke Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Salih Deniz Günal ve Meclis Başkanı Nejat Sağel, Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Reşat Anya ve Meclis Başkanı Behlül Er, Esnaf Oda Başkanları Ahmet Tokmakoğlu, Samet Can ve Refik Karataş da bulundu.
  Mimarlık ve Tasarım Fakültesi binası ile ilgili teknik bilgilerin verildiği toplantıda binanjın her bir katının bin 200 metrekare olduğu, ilk üç katta 8’er sınıfın bulunduğu, 4. Katta ise 228 metrekarelik iki adet büyük amfinin ve 4 adet sınıfın bulunduğu belirtildi. Binanın 4 bin 500 öğrencinin aynı anda ders görebilmesi için tasarlandığı ifade edildi. Kaymakam Mehmet Demirezer fakülte binasında toplam 59 adet sınıfa, katkı sağlayacak hayırseverlerin isimlerinin verilebileceğini söyledi.
  Bu kampanyanın Söke’nin hayırsever halkından ilgi ve talep göreceğine inandığını belirten İlçe Kaymakamı Mehmet Demirezer; “Mimarlık ve Tasarım Fakültesi binasının kaba inşaatını tamamlandı, sıva çalışmaları devam ediyor. Sınıfların düzenleme maliyetleri 15 bin TL ile 75 bin TL arasında değişiyor. Dekanlık ve Rektörlük ile yapılan görüşmelerde dersliklere hayırseverlerin isimlerinin verilmesiyle ilgili sıkıntı olmadığı görüş birliğine varıldı. Bilindiği gibi fakültemiz resmi gazetede de ilan edilerek, mevzuatla ilgili sıkıntısı da kalmadı. 15 hayırsever sınıf düzenlemeleri için şimdiden hazır olduklarını belirtti, belirlediğimiz hayırseverlerle görüşüp kampanya teklifimizi sunacağız. Bu yöntemle bu bina burada olduğu sürece hem hayırseverlerimizin ismi yaşayacak, hemde fakülte binamız tamamlanmış olacak” dedi.

  Kaymakam Demirezer tüm Sökeli hayırseverleri bu anlamlı kampanyaya katılmaya davet etti.

  Kategori:
  Haber

  Cevap yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Mimari Medya